фермер з Одещини

Не один рік аграрій Петро Далаков з села Дельжилер Білгород-Дністровського району намагається відновити лісосмуги навколо своїх полів. Чотири роки тому він висадив 800 саджанців ведмежого горіха, які виростив у своєму фермерському господарстві Prime Fruit.

Про це пише SEEDS.

Саджанці прийнялись усі, проте через брак води загинули. Наступного року мешканці села вирішили висадити на цьому місці павловнії. Вони також всі прийнялися, але коли пішли в ріст, все засохло через відсутність опадів та вологи.

«В посушливих умовах степу без зрошення відновити лісосмуги у регіоні неможливо. А одне фермерське господарство не в змозі впоратися з такими площами. Треба регулярні поливи, треба фактично купляти воду. Вода дорога, – це перше, друге, – солярка дорога. Ми самі просто не справилися. У нас маленьке господарство, а тут треба було поливати хоча б раз на тиждень, – розповів фермер.

За словами Петра Далакова, за відсутності таких рослин-захисників дуже страждає верхній шар ґрунту, а як наслідок — якість посівів. Адже клімат на півдні посушливий і вітряний. Вітри переносять верхній шар землі, найбільш родюча земля йде десь в балки, в яри. Окрім того, поля страждають ще й від заморозків, – якщо лісосмуги відповідають всім нормам, вони частково захищають землю від морозів.

На другій невдалій спробі фермери села вирішили зупинитися і більше не впроваджувати такі витратні та ризикові експерименти. Зробили висновок, що за таких погодних умов та з дефіцитом опадів відновити лісосмуги власними силами практично неможливо.

Нагадаємо, кілька років тому на півдні Одещини мешканці села Главани на чолі з місцевим фермером теж намагались відновити лісосмуги, але посушливий клімат майже унеможливлює втілення в життя цієї важливої справи.

Залишити відповідь