новый выпуск программы о Бессарабии

Відомі тревел-блогери Узел і Манько відвідали колорітний регіон Одещини – Бессарабію та присвятили їй новий випуск на своєму ютуб-каналі.

Блогери побували у Фурмушиці Новій на Тарутинщині, побачили найвищий пам’ятник чабану, відвідали музей статуй просто неба. Також туристи прогулялися Болградом та Білгород-Дністровським – оцінили варіанти житла для зупинок дорогою, продегустували вино у крафтовій виноробні, скуштували місцеві сири. Відвідали озеро Ялпуг та море у Лебедівці.

“Колорит української Бессарабії заманив нас дослідити цей багатонаціональний регіон. Ми познайомились із фантастичною гостинністю, смаками, традиціями та обрядами, які збереглися лише у цьому віддаленому куточку нашої країни”, – так автори описують свою подорож до сонячної Бессарабії.

Відзначимо, що однією зі знакових зупинок випуску стало місто Болград, яке вважають столицею українських болгар.

Першою зупинкою мандрівників стала сімейна сироварня «Щедра околиця»,  яка розташована у передмісті районного центру – селі Табаки. Тут блогери не лише посмакували місцевими крафтовими сирами, узнали як їх виготовляють та зберігають, а також взяли участь у майстер-класі з виготовлення місцевого смаколика – міліни.

Здивували гостей своїми крафтовими м’ясними виробами та розповідями про Бессарабію та бессарабців і на сімейному виробництві м’ясних делікатесів «Балкански ястия» в Болграді.

А ось у Болградському міському туристичному інформаційному центрі  мандрівників чекала зустріч з таємничим Болградом. Тут вони спустилися у місцеві підземелля, частина яких розташована прямо під будівлею інформаційного центру.

Підземелля Болграду
Підземелля Болграду, скриншот

Додамо, що працівники центру за спогадами мешканців міста відтворили карту підземель, які з’єднували два місцевих собори та навіть проходили під озером Ялпуг до села Виноградівка (Курчу).

У сюжеті розказують, що на сьогодні відомо про те, що болградські підземелля, де місцеві мешканці ховалися у разі небезпеки, налічували близько 20-30 кілометрів.

Звичайно, українська Бессарабію не можна уявити без Білгорода-Дністровського та його фортеці, яка вважається найбільшою в Україні. Щоб уявити, що це за споруда, тут треба побувати, але відеорозповідь блогерів можна вважати запрошенням до майбутньої поїздки.

Приємними були зупинки біля місцевих водойм. Крім моря це і найбільше прісноводне озеро в Україні Ялпуг, на березі якого розташований Болград, та несподіваний оазис у степу біля села Семенівка Білгород-Дністровського району – джерело Мирне, такий собі невеличкий мальовничий та атмосферний водоспад з блакитною лагуною, наповненою крижаною водою.

Джерело Мирне
Джерело Мирне, скриншот

Тож відкривайте для себе Україну та Бессарабію і не лише через відео розповіді, а й приїжджаючи особисто.

Матеріал підготовлений за сприянням програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зазначимо, вищеназвані організації ніяким чином не впливають на наш контент і не несуть за нього відповідальність.

Анна Небога

Нагадаємо, минулими вихідними бессарабське місто – Арциз відзначив 208-річницю з дня заснування (фото).

Політика