Пресс-релиз
VII Всеукраинского болгарского собора.

4 сентября 2016 года в Аккермане в Белгород-Днестровской крепости около 10 000 гостей со всех регионов Украины, Молдовы и Болгарии примут участие в грандиозном этнокультурном фестивале — VII Всеукраинском болгарском соборе.

Всеукраинский болгарский собор –это главное социально-культурное событие диаспоры, целью которой является сохранение и развитие традиций, преумножение исторических, культурных и образовательных достижений болгарского этноса в Украине. История болгарского Собора корнями уходит в далекое прошлое. Этот народный праздник с песнями, танцами, ярмарками, представлением национальной кухни, спортивными состязаниями отмечается ежегодно во всех болгарских селах и районных центрах. В сентябре 1998 года Ассоциация болгар Украины впервые провела масштабный Собор Одессе, на который съехались болгары Бессарабии, Таврии, Крыма, Киева, Кировограда, Тернополя, Николаева, Молдовы и Болгарии. Последующие пять Соборов продемонстрировали единство диаспоры и ее национально-культурные стремления. Почетными гостями пяти Соборов были известные украинские и болгарские политики, государственные деятели Украины, Болгарии и Молдовы, звезды эстрады.

Программа VII Всеукринского болгарского собора обещает быть насыщенной. В ходе мероприятия запланированы театрализованные представления с участием кукеров – болгарских карнавальных героев, гала-концерт 50 народных ансамблей Украины, Молдовы и Болгарии, демонстрация болгарского декоративно-прикладного искусства и дегустация болгарской национальной кухни. Гостями Всеукраинского болгарского собора будут депутаты Европарламента, Верховной Рады Украины, Народного Собрания Болгарии, руководители дипломатических корпусов, главы регионов Украины и Молдовы, представители национально-культурных объединений Одесчины, а также звезды украинской и болгарской эстрады Екатерина Бужинская, Веселин Маринов и Илия Луков.

Организаторами события выступает Ассоциация болгар Украины во главе с ее президентом, народным депутатом от Одесчины Антоном Киссе.

Фестиваль начнется в 11.00 4 сентября в крепости города Белгород-Днестровский.

Контактный телефон: 095 290 22 36

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305