Украину с четырехдневным рабочим визитом посетила вице-премьер министр, министр иностранных дел Республики Болгария Екатерина Захариева, сообщает корреспондент «Топора».

В самом начале визита состоялась ее встреча с министром иностранных дел Украины Дмитрием Кулебой. Стороны обсудили развитие экономического сотрудничества, контактов, торговли и инвестиций между Украиной и Болгарией, договорились о проведении в ближайшее время украинско-болгарского бизнес-форума и Межправительственной комиссии по вопросам торгово-экономического сотрудничества.

Также обсуждалось межпарламентское взаимодействие, а защита прав и интересов национальных меньшинств.

Министры подписали План консультаций между министерствами иностранных дел Украины и Республики Болгария на 2020-2021 годы.

В рамках визита в Одессе состоялась встреча Екатерины Захариевой с представителями болгарской общественности Украины.

По информации министерства иностранных дел Болгарии, Екатерина Захариева поблагодарила двухсоттысячную болгарскую общность Украины за сохранение национальных традиций, благодаря чему при содействии украинских властей удалось не только сохранить, но и расширить Болградский район.

Из-за строгих карантинных мер министр не смогла посетить Болградский район, поэтому районная делегация побывала на встрече в Одессе.

Отмечается, что в состоявшемся обмене мнениями, во время которого шла речь о развитии сотрудничества между двумя странами, приняли участие активисты практически всех общественных организаций болгар из населенных пунктов Украины с компактным проживанием представителей болгарской национальности.

Во время встречи обсуждались планы по открытию в Одессе болгарской средней школы, обучения студентов из Украины в ВУЗах Болгарии.

Министр пригласила все общественные организации болгар за границей до конца октября подать заявки на проекты, которые финансирует Министерства иностранных дел Болгарии (на эти цели для шести стран Болгария выделяет более 250 тысяч евро).

В свою очередь представители Болградской делегации пригласили госпожу министра на празднование 200-летия Болграда, который отмечает этот юбилей в следующем году, и поблагодарили за плодотворное сотрудничество.

Во встрече также принял участие новый Генеральный консул Республики Болгария в Одессе Святослав Иванов.

Добавим, что накануне встречи с общественностью Екатерина Захариева обсудила вопросы развития туризма, обучения граждан Украины в болгарских университетах и сезонной работы в Болгарии с руководителем Одесской облгосадминистрации Максимом Куцым.

Фото: mfa.bg и mfa.gov.ua

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305