В Рени прошла заключительная встреча в рамках проекта «Чистый город» («Clean town»), который финансируется за счёт «Программы Восточного партнёрства ЕС Молдова – Украина».

Проект направлен на повышение эффективности управления бытовыми отходами в придунайских районах Украины и южном регионе Молдовы.

Встречу открыла менеджер проектов одесской общественной организации «Агрикола» Наталья Гориап. Она тепло поприветствовала основную аудиторию мероприятия – юных активистов из шести школ города Рени, выразив им благодарность за участие в экологической акции на территории Ренийского района (напомним, что 13 октября местные школьники убрали мусор возле трёх туристических объектов – на «Каменной горе» и в экопарке «Картал» у села Орловка, а также в окрестностях села Новосельское, где находится монумент в честь переправы войск российского императора Николая I через Дунай во время русско-турецкой войны 1828-1829 годов).

«Я восхищаюсь вашим энтузиазмом и вашими идеями. Это лишний раз убедило меня в том, что к подобным проектам необходимо привлекать в первую очередь молодых людей. Это для вас – новые возможности. Это – энергия, это – творчество, это – будущее. Именно от вас во многом зависит, что будет дальше с Украиной. Вы можете продолжать образ жизни прежних поколений и совершать их ошибки, а можете попытаться взять на себя ответственность и что-то изменить», – сказала Наталья Гориап, обращаясь к ренийским школьникам.

Опытом реализации «антимусорной программы» в городе Кагул (Молдова) поделилась менеджер международного агентства ACTIE Мария Аждер. Она рассказала, что за последние годы в Кагуле было реализовано пять таких проектов, в том числе в русле трансграничного сотрудничества с Румынией. В результате город получил новые контейнеры для мусора, несколько единиц мусороуборочной техники и другие агрегаты для поддержания чистоты. Но самое главное заключается в том, что, по словам Марии Аждер, начала меняться в лучшую сторону культура местного населения относительно утилизации бытовых отходов.

Добавим, что в ходе заключительной встречи в рамках проекта «Чистый город» ученики ренийских школ представили свои презентации по поводу методов решения проблемы стихийного распространения мусора.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305