В преддверии Дня библиотек в Рени состоялась презентация новой книги – «Туристической карты Ренийского района». Это очередное издание, выпущенное в свет благодаря усилиям местных библиотекарей.

Книга Рени

«В последние годы мы стараемся отойти от старых стереотипов работы библиотек, – сказала директор районной централизованной библиотечной системы Галина Згурская, открывая презентацию. – Наши сотрудники внедряют новые формы работы – в частности, занимаются издательской и исследовательской деятельностью. Сейчас мы практически каждый год издаём новую книгу, будь то поэтический сборник местных авторов или исторический материал. В этом списке «Туристическая карта Ренийского района» занимает особое место: издание призвано систематизировать информацию, которая может быть интересна и полезна для туристов. Тем самым библиотечная система вносит свой вклад в повышение туристической привлекательности нашего замечательного края».
Книга Рени 1

Составителями книги стали сотрудницы центральной районной библиотеки Валентина Осадчая и Анна Тарасенко. Выступая перед гостями презентации, А. Тарасенко отметила, что идея выпуска подобного издания появилась ещё в 2009 году, когда была принята областная программа развития туризма на Одесчине.
Книга Рени 2

«К тому моменту мы много лет создавали краеведческую картотеку, что непосредственно связано с туристическим потенциалом нашего района, – сказала А. Тарасенко. – Предшественником нынешней книги стало принтерное туристическое пособие, которое даже получило приз одного из украинских конкурсов. И всё же для издания полноценной литературы у нас не было ни средств, ни технических возможностей. Но теперь появились спонсоры, и наш давний замысел осуществился».

По словам составителя, «Туристическая карта Ренийского района» включает в себя материалы о природных, культурных, исторических и археологических памятниках и достопримечательностях края. Несмотря на скромный объём, книга содержит внушительный массив информации, в том числе перечень более 150-ти соответствующих литературных и документальных источников. Кроме того, здесь есть справочные сведения для туристов: адреса и телефоны местных вокзалов, гостиниц, ресторанов и т.д.

Финансирование издания взял на себя заместитель председателя Одесского облсовета Юрий Димчогло.
Димчогло_ Рени

«Эта книга действительно важна для развития бессарабской туристической отрасли, – подчеркнул Юрий Дмитриевич. – Весной текущего года я лично столкнулся с ситуацией, когда иностранная делегация поинтересовалась: что интересного можно увидеть в Ренийском районе? Честно говоря, ответить на вопрос гостей было трудно. Именно в тот момент я лишний раз осознал значение распространения туристических сведений, касающихся Одесчины в целом и Придунавья в частности. Насколько мне известно, сегодня в нашей области лишь два-три района имеют такую же книгу, какую выпустили ренийские библиотекари. То есть, нам есть над чем работать. Но я рад, что процесс в этом направлении идёт. Могу сказать, что в последнее время на Одесчине всё больше и больше фестивалей и других событий, привлекающих туристов».

Ю. Димчогло отметил, что главным экономическим вкладом в развитие туристической отрасли Одесчины должно стать восстановление транзитного потенциала Ренийского района и всей Бессарабии, на что, собственно, нацелен проект открытия дунайской паромной переправы Орловка – Исакча.

фото: Соцсети

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305