Первые выборы депутатов сельских, поселковых и городских советов, а также сельских, поселковых и городских голов стартовали в Одесской области в воскресенье, 29 октября, сообщает информагентство “Трасса Е-95”.

Избирательные участки открылись в 8:00.

В Одесской области выборы проходят в 11 объединенных территориальных громадах (ОТГ): Березовской, Куяльницкой, Лиманской, Вилковской, Дальницкой, Цебриковской, Маякской, Шабской, Староказацкой, Знаменской и Авангардовской.

В частности, депутатов и мэра Березовской городской громады будут избирать жители Березовки и населенных пунктов Викторовского сельсовета. Выборы идут и в двух ОТГ Белгород-Днестровского района – Старокозацкой (Старокозацкий, Козацкий, Крутояровский и Петровский сельсоветов) и Шабовской (Шабовский, Бритовский, Салганский и Софиевский сельсоветы).

В Килийском районе главу громады избирают в новосозданной Вилковской ОТГ (Вилково, поселок Белое, Мирненский и Десантненский сельсоветы).

Выборы также проходят в Авангардовской (Авангард и село Прилиманское) и Дальницкой (Дальницкий, Барабойский, Доброалександровский, Роксолановский сельсоветы) громадах Овидиопольского района.

В Подольском (бывш. Котовском) районе главу громады будут выбирать в большой Куяльницкой ОТГ (Куяльницкий, Борщивский, Бочмановский, Великофонтанский, Гоноратский, Качуровский, Климентовский, Косовский, Липецкий, Любомирский, Мардаривский, Нестоитский, Новоселовский, Алексеевский, Петровский, Ставковский, Станиславский, Старокульненский сельсоветы).

Избиратели голосуют и в Лиманской громаде Татарбунарского района (Лиман и Траповский сельсовет).

Помимо прочего, проходят выборы в трех ОТГ, которые созданы на территории смежных районов. Это Маяковская громада в составе одноименного села в Беляевском районе, Удобненского сельсовета Белгород-Днестровского района и Надлиманского сельсовета Овидиопольского района; Цебриковская ОТГ в составе Цебриковского поссовета Великомихайловского района и Саханского сельсовета Ширяевского района; Знаменская ОТГ в составе Знаменского сельсовета Ивановского района, Великозименского сельсовета Великомихайловского района и Новоелизоветовского сельсовета Ширяевского района.

В целом, в воскресенье, 29 октября, в Украине проходят местные выборы в 201 громаде. В эти новосозданные громады, созданные в рамках децентрализации, вошли 933 местных совета (25 городских, 67 поселковых и 841 сельских совета).

По предварительным подсчетам, в выборах смогут принять участие более 1 млн 330 тыс. человек, то есть около 4% всех избирателей Украины.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305