Вчера, 3 сентября 2019 года, в здании Одесского горсовета состоялась встреча первого заместителя Одесского городского головы Анатолия Орловского с немецкой делегации во главе с мэром города-побратима Регенсбург (Федеративная Республика Германия) госпожой Гертруд Мальц-Шварцфишер. На встрече также присутствовали руководители подразделений мэрии Одессы, передают в Одесском горсовете.

В ходе встречи обсуждались вопросы реализации проекта «Сквер Регенсбург» в Одессе. Директор КП «Одеспроект» познакомила с презентацией, в которой представлена визуализация будущего сквера, расположенного в границах улиц: Старопортофранковской, Пишоновской и Мечникова. Ранее здесь находился сквер «Старопортофранковский», в феврале 2018 года по решению сессии горсовета он получил название «Регенсбург» в честь города-побратима Одессы.

Коммунальным предприятием «Одеспроект», согласно договору на выполнение работ по благоустройству сквера «Регенсбург» и прилегающей территории, уже разработана проектная документация. На территории сквера планируется установить постаменты с символикой города-побратима Регенсбург, а на центральной аллее будет размещаться каскад из сухих (пешеходных) фонтанов. Их подключат к сетям водо– и электроснабжения с установкой таймера включения/выключения (реле времени).

Также в сквере предполагается организовать зоны активного отдыха: две детские и две спортивные площадки (частично оснащенные инклюзивным инвентарем).

Читайте также: Сквер под бульваром Жванецкого покинут коммунальными службами (фото)

Вокруг зеленой зоны и низких рабаток планируется выполнить обрамление из бортового камня, на центральной аллее – с низкими декоративными решетками. На зеленых газонах сквера обустроят систему автополива.

Кроме того, в сквере необходимо отремонтировать существующие подпорные стены и парапеты, на аллеях уложить новую тротуарную плитку. Авторы проекта хотят обустроить сквер велосипедными парковками, а вдоль пешеходных аллей установить скамьи для отдыха и питьевой фонтанчик возле спортплощадки.

Аллеи будут освещаться парковыми светильниками нового образца, вдоль пешеходной зоны улиц, примыкающих к территории сквера, установят турникеты. На выходах из сквера предусмотрены два дог-поста с установкой дог-боксов (емкостей для сбора экскрементов домашних животных). По всей территории сквера обязательно поставят урны для мусора и павильон общественного туалета модульного типа. Работы по благоустройству будут выполняться с сохранением существующих многолетних растений.

Сквер «Регенсбург» будет оснащен камерами видеонаблюдения.

https://www.facebook.com/kp.gorzelentrest/videos/2461645147235658/?t=0

Как отметил первый заместитель Одесского городского головы Анатолий Орловский, сквер «Регенсбург» планируют открыть ко Дню города в 2020 году. Работы по реализации проекта начнутся в апреле будущего года.

«Мы уже передали в город Регенсбург туристический символ Одессы “Якорь-сердце”, который в следующем году будет установлен на берегу Дуная в знак многолетних побратимских отношений Одессы и Регенсбурга», – добавил Анатолий Орловский.

В рамках открытия «Якоря-сердца» и празднования побратимских отношений Одессы и Регенсбурга Татьяна Маркова предложила устроить фестиваль одесской культуры в Регенсбурге.

В свою очередь г-жа Гертруд Мальц-Шварцфишер заявила о готовности подарить детскую площадку для нового сквера «Регенсбург» в Одессе и поблагодарила городские власти Одессы за многолетнее плодотворное сотрудничество в разных сферах.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305