Общественный транспорт в Одесской области будет оборудован GPS-датчиками, но в ближайшее время стоимость проезда в общественном транспорте останется неизменной.

Фото: trassae95.com.
Фото: trassae95.com.

Об этом рассказал на брифинге в Одесском кризисном медиа центре начальник управления морехозяйственного комплекса, транспорта и связи Александр Илько.

Нововведение, по словам чиновника, позволит выполнить целый ряд важных задач. По каждому автобусу будет видна его скорость, местоположение, выполнение расписания, время отстоя. В ходе тестовой работы система показала свою эффективность. Особенно в разбирательстве причинах ДТП с участием автобусов.

Принято решение, что перевозчики, которые установят системы GPS на свои машины, получат возможность эксплуатации своих маршрутов в течение пяти лет вместо трёх. Это позволит им окупить вложенные средства, не привлекая деньги от пассажиров в виде подорожания проезда, или расходов госбюджета.

Датчики установят в первую очередь на маршруты, где водители могут превышать скорость. Это такие направления, как Ильичёвск и Овидиополь.

На автостанции пассажир с помощью специального терминала, сможет увидеть информацию о маршруте, расписаниях, заказе билетов и контактах перевозчиков. Кроме того, информация датчиков позволит организовать расписание движения маршрутов в Одессе таким образом, чтобы снизить нагрузку на улицы в часы пик.

Фото: trassae95.com.
Фото: trassae95.com.

В данный момент система уже работает в тестовом режиме. К ней подключено 230 автобусов. Планируется, что через год-полтора в неё будут внесены все 950 автобусов, курсирующих в Одесской области.

Также Александр Илько сообщил, что, хотя стоимость топлива выросла, а существующие тарифы рассчитывались из стоимости 1 литра в 11 гривен, цены на проезд останутся прежними. Чиновник назвал для этого две фундаментальные причины. Во-первых, благосостояние жителей области не увеличилось, во-вторых, цена на топливо всегда меняется, она может как повышаться, так и понижаться, как сейчас на мировых рынках.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305