Сотрудники коммунального предприятия “Жилсервис” с 26 по 30 апреля проведут плановую ежегодную противоклещовую обработку в лесопарковых зонах города, сообщает “Город 24”.

Будет проводиться обработка Гагаринского парка, территория морвокзала и территория Крепости.

С 26 апреля по городу будут обрабатываться и каштаны.

Рекомендуется не посещать обрабатываемые зоны в период проведения работ.

Медики предупреждают, что укус клеща грозит такими болезнями, как иксодовый клещевой боррелиоз (болезнь Лайма), клещевой вирусный энцефалит и марсельская лихорадка. Следует помнить, что клещи присасываются к людям не только во время пребывания на природе, но и спустя некоторое время после посещения зеленой зоны – если остались на одежде. Также опасные паукообразные могут заноситься домашними животными и даже на букетах цветов.

Чтобы избежать укусов клещей, специалисты советуют придерживаться следующих правил:

– одеваться в светлую, однотонную, с длинными рукавами и плотно прилегающую к телу одежду, на которой легче заметить клещей. Голову следует покрывать головным убором;
– использовать репелленты (средства, отпугивающие клещей)
– во время прогулки надо проводить само – и взаимоосмотры – через каждые 2 часа и еще раз дома. Особенно тщательно нужно обследовать участка тела, покрытые волосами;
– освобождать место для привалов, ночного сна на природе от сухой травы, ветвей, хвороста в радиусе 20-25 м;
– дома следует сразу по приходу сменить одежду, белье, тщательно их осмотреть, выстирать и выгладить. Нельзя оставлять эту одежду возле кровати или спать в ней. Вытряхивание одежды не избавляет от клещей;
– если прогулка была вместе с домашним животным, его тоже следует осмотреть на наличие клещей до того, как впустить в помещение.

Что делать при укусе клеща, если обратиться к врачу нет возможности:

– если клещ уже присосался к телу, его следует снять как можно быстрее. Сделать это можно следующим образом: расшатывая клеща со стороны в сторону пальцами, обернутыми марлевой салфеткой, пинцетом или петлей из нити, закрепленной между хоботком клеща и кожей человека, следует медленно удалить вместе с хоботком. Если хоботок остался в ранке, его надо удалить стерильной иглой;
– после удаления клеща надо смазать ранку 3% раствором йода, спиртом или одеколоном;
– после окончания процедуры – тщательно вымыть руки с мылом.

Клеща, которого вытащили, необходимо поместить на кусок влажной марли в чистую стеклянную посуду, плотно закрыть крышку и доставить в специальную лабораторию, чтобы специалисты провели диагностику и определили, был ли паразит инфицирован. А всем лицам, которые подверглись нападению клеща, рекомендуется в течение двух недель ежедневно измерять температуру тела, а в случае ее повышения или возникновения покраснения, припухлости на коже – обратиться к врачу-инфекционисту для консультации и лечения.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305