Сгоревший из-за перенапряжения электрощит

В ДТЕК Одеські Електромережі стверджують, що близько 70% аварій на Одещині сталося через одночасне включення споживачами електроприладів і перевантаження мереж.

Справа  утому, що після відновлення електропостачання, якого не було якийсь час, жителі Одеси та Одеської області починають масово включати електроприлади. Це перевантажує мережі у 2-2,5 раза і в 70% випадків призводить до аварій, повідомляє ДТЕК Одеські Електромережі.

Аби уникнути цього, енергетики закликають мешканців Одещини вмикати електроприлади по черзі, тому що згідно з проектними можливостями лише 40% споживачів можуть одночасно використовувати свою дозволену потужність.

Натомість після екстрених чи стабілізаційних відключень, мешканці будинків одночасно починають використовувати всі електроприлади, через що електромережа перевантажується і трапляються аварії. Це призводить до необхідності проведення робот по ремонту та відновленню електропостачання, тривалість яких залежать від масштабів пошкоджень, а іноді й до трагічних випадків.

В ДТЕК повідомили, що з початку масованих атак на об’єкти енергетики вони ліквідували понад 3,8 тисячі таких аварій на електромережах по всій Одеській області.

Тому компанія звертається до клієнтів з проханням бути свідомими та після відключень вмикати прилади по черзі, аби знизити ризики аварій.

Как предотвратить аварийные ситуации
Как предотвратить аварийные ситуации, инфографика: dtek-oem

Щоб мінімізувати ризики настання аварій, енергетики закликають дотримуватися елементарних правил:

– Коли у вашому будинку обмежили електропостачання, вимкніть з мережі всі енергомісткі  прилади та вимикачі в кімнатах, де немає людей.

– Коли світло з’явилось – одночасно не вмикайте всі енергомісткі прилади. Зачекайте щонайменше 15 хвилин після повернення світла. Далі по черзі вмикайте спершу один енергомісткий прилад, а інший – після того, як скористалися та відключили попередній.

Читайте також: Під Одесою електрогенератор став причиною смерті чоловіка та його онука

 

Політика