Для контроля соблюдения противоэпидемический требований в Болградском районе проходят совместные рейды сотрудников полиции, специалистов Госпродпотребслужбы и работников средств массовой информации, сообщает корреспондент «Топора».

Сегодня, 8 ноября, мобильная рейдовая бригада, в составе которой был и журналист «Топора», проверила, как соблюдаются требования по работе торговых точек в условиях «красной зоны» в селе Виноградовка (Курчу) Болградской территориальной громады.

В ходе рейда было проверено четыре продовольственных и один промтоварный магазин.

Хочется отметить, что во всех проверенных торговых точках стараются выполнять карантинные ограничения. Однако, в двух магазинах специалисты  Госпродпотребслужбы все же выявили недостатки и составили соответствующие протоколы об административные нарушения, которые предполагают штраф в размере от 102 до 425 гривен.

Один из протоколов был составлен на частного предпринимателя, торгующего промышленными товарами, которая по незнанию вышла на работу после одной дозы вакцинации, в то время, как правилами установлено, что подобные торговые точки могут работать при условии полной вакцинации работников. Также в магазине отсутствовала разметка, определяющая безопасное расстояние между посетителями, средства для санитарной обработки помещения.

Протокол об административном нарушении был составлен и в одном из продовольственных магазинов, где были выявлены проблемы, связанные с использованием антисептиков непонятного происхождения, а также не должным образом организовано и обеспечено необходимыми моющими средствами, бумажными полотенцами место возле раковины для мытья рук персонала.

Добавим, что в ходе проверки сотрудники полиции и Госпродпотребслужбы еще раз напомнили работникам торговых точек о необходимости соблюдать противоэпидемические меры, перечислили требования руководящих документов по организации торговли в условиях карантинных ограничений.

Были составлены акты санитарно-эпидемиологического обследования каждого из проверенных объектов торговли.

Напомним, что  работниками полиции и Госпродпотребслужбы подобные проверки проводятся с начала перехода Одесской области в красную зону по уровню эпидемической опасности распространения COVID-19 (с 18 октября). С прошлой недели проводятся совместные рейды, которые будут продолжаться.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305