Музеї бойової слави

У Болградському міському Музеї бойової слави з’явилася експозиція, присвячена сучасним захисникам України. Її відкриття відбулося вчора, у День Незалежності нашої держави.

Віднині оновлена перша зала музею, з якої починається вся його експозиція, і де до недавнього часу розповідали про становлення радянської червоної армії, отримала назву «Слави українському воїну» та відповідний зміст.

Відвідувачів зустрічає імпровізований меморіал пам’яті уродженців громади, які віддали свої життя у боротьбі за майбутнє України з російськими загарбниками за дев’ять з половиною років жорстокої війни. Наразі тут розташовані світлини двадцяти п’ятьох хлопців, що пішли захищати Україну у 2014-2023 роках та загинули у боротьбі за свободу від рук окупантів.

Музеї бойової славиМузеї бойової слави

Перше, що відтепер побачить кожен, хто відкриє двері музею, це очі загиблих хлопців, які дивляться з фотографій та мов би запитують: «А що ти зробив, щоб у нашої Держави, у всіх її мешканців буле майбутнє?»

У залі розміщені стенди, присвячені державі Україна та визначним датам в її історії, Збройним Силам України які стоять на варті незалежності. Відвідувачі зможуть дізнатися про перебіг АТО-ООС, історії створення та життя болградських 88 окремого батальну морської піхоти та 184 окремого батальйону територіальної оборони, побачить копії документів про увічнення пам’яті полеглих захисників (рішення міськради про присвоєння вулицям та паркам імен загиблих вояків).

Музеї бойової слави,

 

Окрема експозиція присвячена захисникам острова Зміїний, де в перший день широкомасштабного вторгнення російських загарбників зустріли прикордонники та болградські морські піхотинці.

Музеї бойової слави

До речі, один з тих, хто був на Зміїному у ті дні, та потім провів довгі місяці у російському полоні, а нещодавно повернувся на Батьківщину у рамках обміну – морський піхотинець Олександр Лунгу розповів про перші часи російського вторгнення.

Додамо, що у залі представлені експонати, що розповідають про життя та побут військовослужбовців, зразки військової амуніції та озброєння, багато з яких музею передали ті, хто відстоював та відстоює наше майбутнє. Є також зразки патріотичних робіт юних вихованців центру дитячої та юнацької творчості.

Музеї бойової слави
Музеї бойової слави, фото: Топор

Відзначимо, що спільними зусиллями працівників відділу культури, туризму, молоді та спорту Болградської міськради та місцевої влади нарешті вдалося створити у громаді місце, де наочно можна розповідати про сучасну історію боротьби нашого народу за своє майбуття.

В планах працівників культури громади – розширення експозиції, поповнення її різноманітними експонатами та документами, які вже пообіцяли передати музею батьки та родичі загиблих захисників, які були запрошені на відкриття нової зали.

«Ми плануємо наповнювати експозицію новими експонатами, сподіваємося що нас підтримують та допоможуть рідні та близькі загиблих вояків, військові, всіх мешканців громади.

Кожен експонат, який буде переданий у музей, знайде своє достойне місце та допоможе увічнити ті непрості часи, які ми з вами переживаємо.

Ми відкриті для співпраці і будемо вдячні ні лише за допомогу, а й за дружні мудрі поради. Лише так музей буде жити насиченим життям, а кожний мешканець громади і наші гості відчують це життя», – підкреслила начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Болградської міськради Жанна Сусліна.

Додамо, що згідно з планами, Музей бойової слави, осучаснення якого продовжиться,  – це лише одна зі складових майбутнього Болградського міського музею. У перспективі – створення музейної експозиції у будинку Малевинського та історико – етнографічної експозиції.

У Болграді впевнені, що всі ці плани втіляться у життя після нашої Перемоги. А зараз оновлена зала Музею бойової слави відкрита для всіх охочих. З нетерпінням тут чекають учнів шкіл та вихованців дошкільних навчальних закладів, які зможуть дізнатися багато цікавого під час екскурсії.

Автор: Сергій Мединський

 

Світ