В Болградском лицее состоялся театрализованный вечер, посвящённый 245-ой годовщине со Дня рождения основателя города Ивана Инзова.

Об этом сообщает корреспондент «Топора».

Вечер памяти Ивана Инзова прошёл под девизом: «Воин, предкам моим даровавший свободу». В школьном актовом зале собрались учителя и старшеклассники, чтобы вспомнить про жизненный путь известного военачальника, героя Отечественной войны 1812 года, награждённого многими боевыми орденами, а также высшей по тем временам наградой – золотой шпагой с алмазами.

Участники вечера узнали много нового из жизни прославленного генерала, например, то, что для него война никогда не была естественным условием существования, о чём свидетельствует вручение Инзову высшей награды Франции – ордена «Почётного легиона» за гуманное отношение к французским пленным.

На вечере памяти особое внимание было уделено рассказу о том периоде жизни Ивана Инзва, когда в 1818 году он возглавил Попечительский Комитет об иностранных поселенцах Южного края России и оставался в этой должности до самой своей смерти.

К участникам вечера обратились исторические персонажи, из рассказов которых собравшиеся узнали, что на посту главы Попечительского Комитета Инзов занимался управлением колониями на территории от Прута и Дуная до Кубани, и от Полтавы до Крыма, под его началом были 286 колоний (из них 83 болгарских). Одновременно – с 1820 по 1823 гг. – Инзов занимал должность полномочного наместника Бессарабии, а с 1822 по 1823 гг. также и должность Новороссийского генерал-губернатора.
Именно «бай Ивану», как называли его переселенцы с Балкан, «любезные его сердцу болгары» были безмерно благодарны за защиту своих прав, за возможность сохранить свои веру, культуру. Эта благодарность и поныне сохранилась в сердцах бессарабцев.

Вечер памяти продолжил концерт, на котором выступили артисты из села Калчева и воспитанницы Болградской школы танца.

Напомним, в Болграде также прошёл торжественный митинг по случаю Дня рождения Ивана Инзова.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305