У рамках святкування 80-річчя Центр дитячої та юнацької творчості Болградської міськради у районному центрі відкрили контактний мінізоопарк.
Після проведення робіт зі створення зоопарку, двір позашкільного навчального закладу перетворився на затишний простір, у якому з’явилася альтанка для занять на свіжому повітрі, було прокладено нові тротуарні доріжки, упорядковані квіткові клумби, висаджені нові рослини.
На території з’явилися садовий акваріум та водоспад, вольєри для птиць та тварин.
У мінізоопарку мешкають голуби, канарки, качки, декоративні кури, папуги, декоративні кролі, коропи, єнот, шиншила.
У Центрі кажуть, що вхід до зоопарку буде безплатний. Відвідати його можна з 8.00 до -17.00 з понеділка по суботу. Фахівці Центру розкажуть якими смаколиками можна пригостити птиць та тварин.
Додамо, що будівництво зоопарку здійснено у рамках цільової програми «Громадський бюджет Болградської міської територіальної громади на 2023-2025 роки».
Автори проєкту зі створення контактного мінізоопарку обґрунтували важливість втілення у життя своєї ідеї необхідністю розвитку дітей в еколого-натуралістичного напрямку, тим, що це буде прищеплювати дітям любов то тварин, розвивати бажання піклуватися за ними, захищати їх, отримувати насолоду від спілкування з живою природою.
В планах ЦЮДТ також створення зоологічного гуртка, учасники якого будуть піклуватися про мешканців зоопарку.
Щодо корму для тварин, то його планують закупати за спонсорські кошти.
Отже, новий мінізоопарк урочисто відкрили під час святкових заходів на честь 80-річчя Центру. Він вже почав своє офіційне життя і напевне дійсно стане одним з улюблених місць для дітлахів та й дорослих.
Проте мимоволі постає питання – чи доречні такі витрати бюджетних грошей під час кривавої війни, на якій гинуть сотні тисяч українців, яким не вистачає зброї та обладнання, яка стирає з лиця землі наші міста та села. На жаль, складається таке враження, що влада Болграда і країни таким питанням не переймається.
Водночас волонтери по крихтах збирають кошти, щоб придбати аптечки, ноші, дрони, РЕБ, акумулятори, машини, хімічні грілки, зброю, провести реабілітацію та протезування поранених (і цей список можна продовжувати нескінченно), а водночас на бюджетні кошти ми відкриваємо мініізопарки, укладаємо асфальт та тротуарну плитку, витрачаємо їх на все, що завгодно, розкрадаємо гроші на тендерах…
Одним словом – держава живе у двох паралельних світах. Але ці світи можуть перетнутися і тоді вже буде не до крадівництва, що панує у країні, та й часу змінювати пріоритети не залишиться, бо не буде життя…
Хочеться сподіватися, що це не стане реальністю, але…
Додамо, що загальний бюджет цільової програми «Громадський бюджет Болградської міської територіальної громади на 2023-2025 роки» складає понад чотири мільйони гривень. Тож попереду нові проєкти та нове освоєнні бюджетних коштів.
Матеріал підготовлений за сприянням програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зазначимо, вищеназвані організації ніяким чином не впливають на наш контент і не несуть за нього відповідальність.