порт Рени

Объявлен тендер на проведение дноуглубительных работ в порту Рени. В частности, планируется углубить затон, который фактически представляет собой «порт в порту». Об этом интернет-изданию «Рени – Одесса» сообщил начальник Ренийского филиала госпредприятия «Администрация морских портов Украины» (АМПУ) Юрий Кононенко.

«Получено последнее согласование в экологическом ведомстве. Тендер на проведение дноуглубительных работ официально объявлен. Мы ждём заявки от компаний, имеющих соответствующие лицензии и опыт работы. Финансирование предусмотрено. Я думаю, что до лета 2021 года у нас есть все возможности провести углубление затона. Мы понимаем, что проектные глубины в акватории должны поддерживаться. На сегодняшний день Ренийский порт находится в очень жёсткой конкуренции, и мы не можем отставать от соседей, которые выше и ниже по течению Дуная. Мы должны сделать всё для того, чтобы инфраструктура порта могла быть задействована в работе на сто процентов», – сказал Юрий Кононенко.

Напомним, что ранее начальник Ренийского филиала АМПУ жаловался на то, что старт дноуглубительных работ в порту Рени тормозят очень долгие и сложные бюрократические процедуры на уровне министерств и ведомств. В сентябре 2019 года Юрий Кононенко так прокомментировал эту проблему: «Действуют жёсткие условия, в которых мы вынуждены выживать и конкурировать. Так, на сегодняшний день наши соседи с молдавской стороны проводят дноуглубительные работы в порту Джурджулешты и строят новый причал. Их законодательство позволяет делать это быстро. У нас же, чтобы провести дноуглубление, нужно пройти семь кругов ада. Я должен взять разрешение у экологов и во многих других ведомствах, собрать огромный пакет документов, — и только затем мы получаем «добро». На все эти бюрократические процедуры уходит минимум полгода. Таковы наши реалии».

Ю. Кононенко добавил, что в последний раз затон порта углублялся в 2008 году.

Отметим также, что в настоящее время госпредприятие «Ренийский морской торговый порт» (ГП «РМТП») фактически является банкротом – его долги с учётом штрафных санкций достигают в общей сложности 110 млн грн.

«Политика государства ведётся к тому, что постепенно многие порты будут передаваться в концессию. В условиях концессии развитие идёт за счёт частных компаний, частных портовых операторов. Так в принципе поставлена работа портов во всём мире. Хотим мы или не хотим, мы всё равно будем двигаться в этом направлении», – заявил Ю. Кононенко.

НА ФОТО: Затон порта Рени с высоты птичьего полёта

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305