охрана правопорядка

Так, у 62-річного жителя Теплицької громади слідчі виявили саморобну гладкоствольну вогнепальну зброю, яка лежала зарядженою на кріслі в літній кухні та тубус з порохом. А у 25-річного жителя Болграда – два корпуси ручних осколкових гранат Ф-1, паперовий згорток з наркотичним засобом «канабіс» та полімерний пакетик з особливо небезпечною психотропною речовиною «PVP», – повідомили у поліції.

Як повідомив старший порушник, зброю він виготовив з підручних предметів і зберігав для самозахисту, а тубус знайшов в полі. Другий фігурант розповів, що гранати він привіз із зони бойових дій, канабіс виготовив з дикоростучої коноплі, зібраної неподалік від дому, а PVP замовив в інтернеті. Наркотик та психотроп зберігав для власного вживання.

Відповідно до висновків експертиз, проведених в рамках розпочатих поліцейськими кримінальних проваджень, зброя є однозарядним шомпольним стріляючим пристроєм, виготовленим за типом пістолета з ґнотовим запалюванням, який придатний для проведення пострілів метальними снарядами. А два корпуси ручних осколкових гранат із запалами – вибуховими пристроями промислового виготовлення, що належать до бойових припасів.

Також експерти підтвердили належність вилучених у молодшого фігуранта речовин до категорії наркотичних і психотропних, та встановили їхню вагу. Наркотичний засіб «канабіс» заважив 6,43 грами, а от особливо небезпечний психотроп «PVP» – 2,77 г., що є великим розміром.

Слідчі зібрали достатньо доказів та повідомили старшому з чоловіків про підозру у незаконному виготовленні вогнепальної зброї за ч. 1 ст. 263-1 Кримінального кодексу України та незаконному носінні, зберіганні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу за ч. 1 ст. 263 цього ж кодексу.

Молодшому – у носінні, зберіганні, придбанні, бойових припасів без передбаченого законом дозволу, а також у незаконному виготовленні, придбанні, зберіганні наркотичних засобів і психотропних речовин без мети збуту, та якщо предметом таких дій були психотропи у великих розмірах. Ці злочини кваліфікуються ч. 1 ст. 263 та ч.ч.1, 2 ст. 309 Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває. Всі обставини встановлюються. Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до семи років.