стелла с названием города

На минувшей неделе темой №1 в городе Рени стали слухи о выявлении первых больных, которые могут быть носителями коронавируса.

В частности, появилась информация о том, что симптомы опасного заболевания обнаружены у ребёнка, приехавшего из Италии. Это вызвало панические настроения среди ренийцев. Распространение тревожных слухов приобрело такой масштаб, что городской голова Игорь Плехов, председатель райгосадминистрации Вадим Юдов, главврач центральной районной больницы Александр Сирота и другие местные должностные лица обратились к населению через социальную сеть Facebook и электронные СМИ.

«Во всех школьных и дошкольных учреждениях стартовала всеукраинская кампания по противодействию проникновению коронавируса на территорию нашего государства. Во всех организациях и предприятиях проводится разъяснительная работа. Со стороны медицинских учреждений проводятся мероприятия по предотвращению распространения коронавируса, приобретению индивидуальных средств защиты, – сообщил Вадим Юдов на страницах интернет-издания «Рени – Одесса». – Решением комиссии по ТЭБ и ЧС при райгосадминистрации был утверждён план противоэпидемических мероприятий для предотвращения заноса и распространения коронавируса. Также решением комиссии, в связи с превышением порога заболеваемости гриппом и ОРВИ, в дошкольных и общеобразовательных школьных учреждениях города был введён карантин. Принято решение об ограничении массовых мероприятий».

В свою очередь Игорь Плехов в социальной сети Facebook так прокомментировал ситуацию: «По последней информации, подозрение на коронавирус у ребёнка не подтвердилось, тест показал обычный грипп. Убедительная просьба не верить публикациям местных идиотов. Хотел назвать их по-другому, но я всё-таки мэр».

Александр Сирота на ютуб-канале «Новости Рени» записал обращение к жителям Ренийского района. «Призываю всех не паниковать и понимать, что коронавирусная инфекция – это всего лишь один из видов гриппа. На сегодняшний день в городе и районе не зарегистрировано случаев заболевания коронавирусной инфекцией. Поэтому я призываю всех соблюдать элементарные правила, которые помогут вам не заболеть», – заявил главврач ЦРБ.

Он отдельно подчеркнул, что здоровым людям не нужны маски – они не защищают от вирусного заражения. Маски должны носить только те, у кого есть признаки респираторных заболеваний: такая защита позволяет больному значительно уменьшить распространение своих воздушно-капельных выделений. Поэтому ажиотаж с приобретением масок среди здоровых людей – совершенно бессмысленное явление.

Александра Сироту также цитирует интернет-издание «Бессарабия.UA»: «Не все медики Бессарабии разделяют уверенность ОГА в том, что Одесская область сможет достойно отбить атаку коронавируса. В частности, главный врач Ренийской ЦРБ Александр Сирота констатирует, что на 100 заразившихся коронавирусом может быть 10-15 случаев тяжёлых больных, нуждающихся в реанимации и подключении к аппаратам искусственной вентиляции легких (ИВЛ). И ни одна больница с таким количеством пациентов без поддержки области и государства самостоятельно не справится, ведь в Ренийском районе аппаратов ИВЛ – 6, в Арцизском – 6, а в Болградском их всего 4. Ренийский и Болградский районы уповают на Измаил, больница которого должна стать дополнительной госпитальной базой на юге Одесской области.

«Для диагностики этого вируса нужны специальные тест-системы, которых в Одесской области пока нет, а есть только в Киеве. Скорее всего, до районов они не дойдут», – высказал свое мнение Александр Сирота.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305