На цьому тижні можна буде наочно побачити скільки патріотів України серед депутатів Болградської міської ради.
Річ у тому, що на пленарне засідання сесії міськради, заплановане напередодні річниці широкомасштабного вторгнення росії, 23 лютого, винесене питання «Про присвоєння об’єктам топоніміки, вулиць, провулків, площ та інших споруд, розташованих на території Болградської територіальної громади Одеської області імен фізичних осіб, назв ювілейних і святкових дат, назв і дат історичних подій».
Депутати повинні визначитися з тим, які імена дати вулицям, паркам, скверам, що потребують дерусифікації.
На жаль, громадське обговорення, до форми проведення якого у багатьох мешканців громади виникає чимало запитань, показало, що більшість тих, хто прийняв у ньому участь, не бажають, щоб на вулицях їх населених пунктів були назви, пов’язані з Україною чи її захисниками.
Єдиним приємним виключенням стало село Залізничне, мешканці якого ПІДТРИМАЛИ ВСІ ПРОПОЗИЦІЇ щодо перейменування вулиць на честь загиблих на війні з російськими загарбниками уродженців села.
У ЖОДНОМУ іншому населеному пункті громади такі пропозиції не набрали більшості.
Тож змінити обличчя громади, яку багато хто вважає не надто проукраїнською, депутати можуть своїм рішенням, підтримавши пропозиції патріотичних сил. Це в їх компетенції.
З відповідним зверненням до колег у Болградській міськраді звернулися депутати Болградської районної ради.
«У 2022 році у Болградській громаді з’явилися нові Герої, що пожертвували своїм життям за нашу країну. Об’єктивною необхідністю сьогодні є увічнення пам’яті загиблих Героїв – уродженців Болградської громади, які віддали свої життя при виконанні бойових завдань пов’язаних з захистом територіальної цілісності України.
Ми, депутати Болградської районної ради, звертаємось до своїх колег-депутатів Болградської міської ради підтримати пропозицію громадської організації учасників АТО стосовно увічнення в назвах вулиць, парків, скверів міста та сіл громади пам’яті загиблих учасників війни з російським агресором та вдячності всім, хто виборював та виборює незалежність і цілісність країни, прислухатися до голосу мешканців громади, які на даний час захищають нашу країну від ворога», – йдеться у Зверненні.
Відзначимо, що хоча рішення «Про звернення…» було прийнято абсолютною більшістю голосів, знайшлися два депутати районної ради, які утрималися під час голосування. Це Віталій Градінар (м. Болград) та Марія Аврамова (с. Кальчева), які були обрані до районної ради від політичної партії «ОПЗЖ».
Але більшість депутатів райради сподіваються, що депутати Болградської міськради, навіть обрані від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя», все ж таки мають проукраїнські погляди.
«Сьогодні Вам, депутатам Болградської міської ради, дана можливість довести свою єдність з усією країною. Віддаючи свій голос за нові українські назви об’єктів топоніміки, ви назавжди очистите свою громаду від ворожої для України ідеології країни-агресора», – намагаються достучатися до Болградської міськради депутати райради.
Додамо, що мова йде про присвоєння об’єктам топоніміки не лише імен конкретних загиблих Героїв, а й про надання їм таких назв як «Захисників України», «Борців за Незалежність», «Героїв України» та інших.
Цікаво, що під час громадського опитування навіть пропозиція повернути селу Виноградівка Болградської громади історичну назву «Курчу (Куртчу)» набрала лише 29% голосів. Більшості населення висловили бажання і далі жити у селі з безликою назвою «Виноградівка», яких лише у Болградському районі налічується три.
Українські садівники почали суттєво підвищувати ціни на якісні яблука. Головною причиною стало зростання торговельно-закупівельної активності на ринку.