Одним из итогов аудиторской проверки Болградской Центральной районной больницы стала находка, поразившая аудиторов. Проверяющие утверждают, что в прачечной лечебного заведения они обнаружили самодельную стиральную машину, на которой маркером было написано название известного производителя, сообщает корреспондент «Топора».

По информации, размещенной на сайте Госаудитслужбы Украины, находку им представили как одну из двух приобретенных больницей за несколько сотен тысяч гривен стиральных машин «Electrolux», указанных в документах, что касается второй «стиралки», то ее аудиторам обнаружить не удалось.

И это только один из ряда недостаток и финансовых нарушений, которые аудиторы Южного офиса Госаудитслужбы обнаружили во время проведения ревизии финансово-хозяйственной деятельности коммунального учреждения «Болградская центральная районная больница».

Также в числе сомнительных приобретений – морозильная камера для хранения медикаментов, которая не соответствует объемам, о которых говорится в документах, и не подтверждает страну-производителя.

Аудиторы отмечают, что оборудование, указанное в договорах, спецификациях и накладных на получение товара, визуально и документально отличается от оборудования, которое больница получила на самом деле. В акте ревизии проверяющие определили это как недостаток материальных ценностей на сумму 145 тыс. грн, из которых 75 тыс. грн больницей уже возмещено.

Отмечается, что к финансовым нарушениям привели и другие действия руководства больницы. В частности, за счет общего, а не специального фонда, были оплачены коммунальные услуги, приобретены медикаменты и медицинские материалы на 140 тыс. грн. Кроме того, в ЦРБ излишне выплатили заработную плату и насчитали единый социальный взнос почти на 30 тыс. грн, оплатили 11 тыс. грн за неотремонтированные окна и недополучили от арендаторов 15 тыс. грн.

Отметим, что за несоблюдение законодательства по финансовым вопросам главный врач и еще трое должностных лиц привлечены к административной ответственности, а к учреждению применена мера воздействия в виде остановки операций с бюджетными средствами. Материалы ревизии переданы в Управление защиты экономики департамента защиты экономики Национальной полиции Украины в Одесской области.

Напомним, что аудиторы Южного офиса Госаудитслужбы Украины в течение почти что двух месяцев проводили ревизию финансово-хозяйственной деятельности бюджетных заведений Болградского района.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305