Во вторник, 26 июля 2016года, начальник Арцизского отдела полиции Одесской области провел рабочую встречу с представителями Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ в Украине.

26.07.16

Встреча проходила в рабочем кабинете руководителя отдела с наблюдателем из Великобритании Питером Палмером и наблюдателем из Финляндии Хейди Котамаки.

Как объяснили наблюдатели, целями Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ является содействие в снижении уровня напряженности и поддержания мира, стабильности и безопасности в Украине. Миссия осуществляет наблюдение за соблюдением прав человека, способствует диалогу, собирает информацию о состоянии безопасности и устанавливает факты, касающиеся конкретных инцидентов на местах.

В ходе диалога был обсужден ряд вопросов, а именно начальник отдела прокомментировал результаты проведенной недавно переаттестации в Одесской области, как она отразилась на работе непосредственно Арцизского отдела полиции. Как пояснил начальник отдела, после вступления Закона Украины «О национальной полиции» Арцизскому отделу полиции было подчинено еще два отделения полиции, это Тарутинское и Татарбунарское отделения полиции. Было акцентировано внимание на некомплект личного состава отдела, но указано, что на ситуации по раскрытию преступности в районе она никак не отражается, благодаря преданности своей работе всех сотрудников отдела в целом и вклада каждого в отдельности.

Так, в 2016 году уровень уличной преступности в районе упал, благодаря правильной профилактической и разъяснительной работе с населением инспекторов превентивной деятельности Арцизскому ОП, кроме того вырос процент раскрываемости (до 99%) уличной преступности, а именно грабежей и хулиганств. Также было отмечено, что с переходом к новой Национальной полиции, улучшилось материальное обеспечение как в вопросе заработной платы работников, так и в обеспечении ГСМ отдела полиции для выполнения возложенных на него задач.

Кроме того, на встрече с наблюдателями стал вопрос о ситуации, которая сложилась в Татарбунарском районе (распределение земель «Тузловские лимана»). Комментируя указанный вопрос, Петровский Е. отметил, что работники полиции, под его руководством, всегда будут защищать права граждан в рамках существующего законодательства, не допустят кровопролития, самоуправства, а также отметил, что в сложившейся ситуации, данные вопросы надо решать в судьи, цивилизованным способом, в законном порядке.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305