Голова суду вважає, що під час обшуку, який проводило НАБУ у присутності представники поліції – Управління стратегічних розслідувань (УСР) в Одеській області, недоречним було знаходження у суді та біля нього представників Болградської окружної прокуратури, Болградського районного відділу поліції та деяких невідомих їй осіб, які спілкувалися з оперативними уповноваженими.
«Така поведінка прокурора Болградської окружної прокуратури, т.в.о. начальника СВ Болградського РВП ГУНП в Одеській області, начальника СКП Болградського РВП ГУНП в Одеській області викликає багато обґрунтованих запитань, оскільки дані особи не мають жодного відношення до досудового розслідування даного кримінального провадження не були задіяні до проведення вказаних слідчих дій, не здійснювали процесуальний супровід в цьому кримінальному провадженні та протягом цього дня не зверталися до суду/слідчого судді з відповідними клопотаннями», – йдеться у Повідомленні.
Також голова суду розцінює вказані дії «як тиск та неповагу до судової інституції, та судової влади в цілому, оскільки така поведінка є неприйнятною для прокурорів та уповноважених осіб відділу поліції, які намагалися продемонструвати усім присутнім, що все відбувається під їх контролем».
Крім того, Світлана Кодінцева повідомила, що «протягом тривалого часу особисто заступник керівника Болградської окружної прокуратури, знаходячись в кабінеті голови суду висказував на адресу суддів Болградського районного суду Одеської області негативні невдоволення, що стосуються роботи суддів, особливо слідчих судців та постановлених ними рішень. При цьому не раз використовуючи вислів, що «знайде управу на суддів і поставить усіх на місце».
Світлана Кодінцева «переконана, що вся вищезазначена ситуація була штучно створена з метою залякування суддів Болградського районного суду Одеської області, як можливий спосіб «знайти управу на суддів і поставити усіх на місце», що свідчить про втручання в діяльність суддів щодо здійснення ними правосуддя».
У Повідомленні міститься просьба «провести перевірку за викладеними фактами.
Внести до відповідних органів чи посадових осіб подання про притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів та підривають авторитет правосудця.
Вжити інших заходів, які є необхідними для забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя».
Українські садівники почали суттєво підвищувати ціни на якісні яблука. Головною причиною стало зростання торговельно-закупівельної активності на ринку.