Результати опитування

У міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури заявили про початок проєкт, який спрямований на посилення прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування та запобігання корупції у громадах.

У рамках проекту буде відбуватися навчання антикорупційних уповноважених громад.

«Для пілотного проєкту щодо оцінки антикорупційної системи були відібрані міські громади Луцька, Хмельницького та Калуша. За результатами його реалізації будуть розроблені/оновлені антикорупційні програми територіальних громад. У подальшому цей досвід масштабується на інші громади для розробки типових антикорупційних програм»,повідомили у Мінвідновлення.

Додамо, що першим кроком для реалізації проєкту стало опитування серед антикорупційних уповноважених 170 міських рад щодо їх професійних компетенцій, проведено за підтримки Програми розвитку ООН.

Опитування показало, що 56% уповноважених міських рад поєднують свою посаду з іншими посадами, що може впливати на якість та ефективність виконання обов’язків.

Окрім цього, повідомили у міністерстві, 14% уповноважених не проходили жодного навчання на антикорупційну тематику. Майже 60% опитуваних вказали, що тема «Врегулювання конфлікту інтересів у працівників ОМС та депутатів» – найбільш потрібна для роботи уповноважених.

«Професійна робота антикорупційних уповноважених міських рад є важливою складовою в ефективному використанні ресурсів місцевого самоврядування. Спроможність громад забезпечити ефективну антикорупційну політику та прозорість своєї діяльності – це одне із завдань уповноважених, над рівнем навичок і знань яких ми будемо працювати. Для цього, зокрема, на базі Міністерства вже створюємо навчальний план», – наголосили у Мінвідновлення.

Додамо, що в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління державного органу, а також у державних цільових фондах в обов’язковому порядку утворюються (визначаються) самостійні та функціонально незалежні структурні підрозділи (особи), на які покладаються функції із запобігання та виявлення корупції.

Це визначено у Законі України «Про запобігання корупції».

 

Політика

Економіка

  • Рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні у 2025 році
    Рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні у 2025 році

    У 2025 році ринок криптовалют в Україні переживає активне зростання. Дедалі більше громадян переходить на цифрові активи для трейдингу, інвестицій, міжнародних переказів та навіть повсякденних покупок. А враховуючи стрімкий розвиток Web3 та інтерес до децентралізованої економіки, попит на якісні біржі, де можна безпечно та зручно торгувати криптовалютою, лише зростає. Саме тому рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні став особливо актуальним цього року — він допомагає зорієнтуватися у різноманітності платформ та вибрати надійний інструмент.
    Читати далі