Відновлення культурних пам’яток, які постраждали внаслідок російської агресії, переноситься на піcлявоєнний період через ризик небезпеки.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

“Ми стикаємося з тим, що є об’єкти, які треба негайно консервувати, здійснювати аварійні роботи. Деякі постраждали меншою мірою, наприклад, – вибиті вікна, двері, пошкоджений дах. Там можна провести відновлення. Але значною мірою ми переносимо це на післявоєнний період внаслідок ризику небезпеки. Це важливо. Також важливо, що деякі об’єкти ми не можемо зараз відновлювати, бо вони, знову ж таки, залишаються в стані об’єктів високого ризику безпеки і небезпеки”, – сказав Карандєєв.

За його словами, наразі в МКІП створено департамент з відновлення та реінтеграції деокупованих територій, який, зокрема, підключиться до відновлення України на деокупованих територіях.

“Ми шукаємо партнерів і вони є – міжнародні партнери зокрема. Візьмемо, наприклад, Одесу – центральна частина міста, припортова зона, яка постраждала внаслідок російських обстрілів. Дякуємо уряду Італії, були проведені переговори з міністром культури Італії, було визначено напрямок дій”, – зазначив Карандєєв.

За його словами, вже сформовані певні фінансові ресурси, напрямки дій, концепції, а також вже навіть йде робота щодо проєктування.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Італія допоможе відновити одеський собор, пошкоджений унаслідок ракетного удару.

Світ