студенты за станками

Правительство Украины приняло решение передать целостные имущественные комплексы Тарутинского профессионального аграрного лицея и Арцизского профессионального аграрного лицея в коммунальную собственность громады Одесской области. Соответствующее распоряжение подписано премьер-министром Денисом Шмыгалем 24 марта т.г.

На юге Одесской области уже забеспокоились о будущем учебных учреждений и просят руководство Одесской области не допустить их закрытия. Депутаты Тарутинской громады даже приняли обращение к главе Одесской ОГА Сергею Гриневецкому, председателю Одесского областного совета Григорию Диденку и народному депутату Украины Антону Киссе с призывом посодействовать образованию на базе данных лицеев Центра профтехобразования с центром в Тарутино.

Сегодня в Тарутинском профессиональном аграрном лицее учатся 211 студентов, а в Арцизском профессиональном аграрном лицее в селе Теплица – чуть более 300 детей. В обоих учреждениях готовят поваров и трактористов. Но в Тарутино кроме прочего специализируются на подготовке работников строительных профессий (маляры-штукатуры, столяры) и в 2019 году за счет государственного бюджета открыли современный Учебный центр строительных технологий, на что потратили почти 1,3 млн грн. В то же время, в Теплице решили сосредоточиться на подготовке экономистов и логистике.

на фото открытие Центра профессионального образование в Тарутинском лицее

Корреспондент Интернет-газеты «Топор» обратился за комментарием к начальнику отдела профессионального и высшего образования Департамента образования Одесской ОГА Таисии Абозеной. По её словам, сегодня вопрос с ликвидацией лицеев в Теплице и Тарутино не стоит, а решение Кабмина связано с процедурой передачи учреждений профтехобразования региона из государственной в коммунальную собственность Одесского областного совета. В ближайшее время будет создана комиссия по приемке передаваемого имущества.

«На уровне государства вопрос ликвидации учреждений профессионально-технического образования не стоит, но идет процесс создания на базе училищ Центров профтехобразования. У нас в Одесской области уже создано 29 таких центров, 14 из которых финансируется из областного бюджета, 7 из государственного и 8 социальными партнерами. Обязательным условием создания такого Центра является наличие не менее 400 студентов», – отметила она.

Начальник отдела профтехобразования уточнила, что в феврале 2021 года между Одесской ОГА, Министерством образования и Институтом профессиональных квалификаций заключен меморандум, в соответствии с которым группа специалистов изучит рынок труда региона, рабочие специальности, предоставляемые учреждениями ПТО Одесской области для повышения эффективности подготовки кадров.

на фото Арцизский аграрный лицей в Теплице

На состоявшейся во вторник коллегии Одесской ОГА, губернатор Сергей Гриневецкий заявил о необходимости формирования регионального валового продукта, создания рабочих мест и подготовке кадров. «Расходовать 600 миллионов на содержание ПТУ – это большая роскошь. Необходимо оптимизировать этот процесс. Если стратегия развития региона до 2027 года, то мы должны понять, сколько нам надо рабочих рук и какой региональный заказ, каких специалистов необходимо готовить», – подчеркнул он.

В завершение, Таисия Абозина подчеркнула, если говорить о Тарутинском и Арцизском аграрных лицеях, то, с учетом числа студентов, шансы на создание на их базе Центра ПТО выше при их объединении в одно учреждение. «В любом случае, решение о ликвидации или объединении будет принимать министерство образования по предоставлению Одесской областной государственной администрации. Но решение не будет приниматься без согласия педагогического коллектива учреждений», – заверила она и подчеркнула, что после получения рекомендаций трехсторонней группы состоится заседание регионального совета по профессионально-техническому образованию, на котором и будут принимать решение о будущем системы ПТО Одесской области.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305