Из государственного бюджета на работы по реставрации Болградского Спасо-Преображенского собора, пострадавшего после пожара в 2012 году, выделят около трех миллионов гривен.

Болградский Спасо-Преображенский собор

Об этом корреспонденту «Топора» сообщили побывавшие в Болграде депутаты Одесского областного совета от партии «Наш край» Иван Кюссе, который является заместителем председателя постоянной комиссии по вопросам строительства, регионального развития, культурного наследия, и Афанасий Самунжи – заместитель председателя постоянной комиссии по вопросам экономики, промышленности, предпринимательства, регуляторной политики и инвестиционной деятельности.
облсовет, упр культуры 043

С депутатами, для того, чтобы осмотреть собор и оценить объем необходимых работ, приехали специалисты управления культуры, национальностей, религий и охраны объектов культурного наследия Одесской облгосадминистрации.

Вместе с настоятелем собора протоиереем Василием Шкимбовым гости осмотрели состояние внутренних помещений храма, фасада, отмостки, двора. Одесские специалисты выслушали мнение отца Василия о том, с какими видами работ можно помочь, максимально эффективно используя выделенные бюджетные средства.
облсовет, упр культуры 083

Главный специалист управления Федор Стоянов отметил важность того факта, чтобы работы проходили по проекту, утвержденному министерством культуры. «Болградский Спасо-Преображенский собор является памятником национального значения, а значит, документация должна быть согласована с министерством культуры, затем дается разрешение министерства на проведение работ», – сказал Федор Федорович.

По его словам, после пожара министерство культуры уже два раза согласовывало научно-проектную документацию: сразу после пожара – на консервационные мероприятия, а затем – на противоаварийные работы для восстановления купола и поведение других работ. На следующем этапе Болградский горсовет заказал проект реставрации, согласно которого сегодня производятся работы по восстановлению росписи.

По словам специалистов, после проведенных мероприятий зданию сегодня ничего не угрожает.
облсовет, упр культуры 102

По словам Ивана Кюссе, так как в настоящее время проводятся внутренние работы, то для того, чтобы не мешать друг другу и работать параллельно, скорее всего, выделенные бюджетные средства будут направлены на проведение работ по ремонту фасада и по благоустройству территории.

Это две параллели, которые не будут друг другу мешать, и можно будет воплощать их в жизнь одновременно.

Специалисты областного управления культуры, которое выступает распорядителем средств, в ближайшее время изучат имеющуюся проектно-сметную документацию, а затем предложат свое решение.

Отметим, что решение кабинета министров о выделении средств для проведения реставрационных работ духовной святыни украинской Бессарабии было принято, благодаря настойчивости народного депутата Украины Антона Киссе, который представляет Юг Одесчины в Верховной раде.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305