мошенническая схема

Пенсіонерка звернулася в поліцію та повідомила, що невідома особа викрала з її банківського рахунку майже 180 тисяч гривень, які вона отримала від держави як допомогу членам родин зниклих безвісти військових. Заявниця дізналася про це від банківського працівника, коли прийшла у фінансову установу знімати з картки гроші.

Поліцейські встановили, що до події причетна 30-річна колишня невістка потерпілої. Фігурантка на прохання літньої жінки допомогла їй з оформленням документів та банківського рахунку, на який надійшли кошти від держави. Пенсіонерка зняла частину грошей зі своєї картки і віддала колишній родичці для своїх онуків. Утім, тій цього виявилося замало, тому решту вона вирішила привласнити тихцем.

Зловмисниця на своєму смартфоні встановила додаток онлайн-банкінгу і ввела наявні в неї конфіденційні дані банківської картки свекрухи. Так протягом 10-ти днів вона кількома транзакціями перерахувала на свій рахунок загалом 179 тисяч гривень, якими розпорядилася на власний розсуд.

Слідчі повідомили їй про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих) систем та крадіжці в умовах воєнного стану, зокрема повторно. Згідно з санкціями частини 1 статті 361 та частини 4 статті 185 Кримінального кодексу України, правопорушниці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до восьми років.

На Одещині жінка замовила вбивство рідного брата заради спадку

Правоохоронці наголошують громадянам: аби не потрапити в подібну ситуацію, за жодних обставин нікому не повідомляйте конфіденційні дані про свої банківські рахунки, зокрема логін і пароль для входу в інтернет-банкінг. У разі потреби в допомозі, самостійно вводьте зазначені дані, не розголошуючи їх.

Якщо ж ви виявили переказ коштів, якого не здійснювали, одразу звертайтеся на гарячу лінію банківської установи для блокування рахунку та на спецлінію 102 для повідомлення про правопорушення.

Політика

Економіка

  • Рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні у 2025 році
    Рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні у 2025 році

    У 2025 році ринок криптовалют в Україні переживає активне зростання. Дедалі більше громадян переходить на цифрові активи для трейдингу, інвестицій, міжнародних переказів та навіть повсякденних покупок. А враховуючи стрімкий розвиток Web3 та інтерес до децентралізованої економіки, попит на якісні біржі, де можна безпечно та зручно торгувати криптовалютою, лише зростає. Саме тому рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні став особливо актуальним цього року — він допомагає зорієнтуватися у різноманітності платформ та вибрати надійний інструмент.
    Читати далі