Народный депутат Украины Антон Киссе провёл в Киеве встречу с Министром экологии и природных ресурсов Украины Олегом Проскуряковым.

Олег Проскуряков

Об этом «Топору» сообщили в пресс-службе политика.

На встрече поднимался ряд вопросов об экологическом состоянии Бессарабии. Особое внимание было уделено теме наводнения, которое осенью обрушилось на Юг Одесской области.

Антона Киссе уверен, что необходимо серьёзно задуматься над тем, чтобы провести ряд мер по предотвращению в будущем подобных стихий. Он уверен, что со стихией бороться трудно, но многое зависит от технологий, от реализации программ по водоотводу в наиболее проблемных населенных пунктах.

«Изучение местности, траектории движения паводков показало, что беда может повториться при подобных обстоятельствах. Поэтому я считаю, что необходимо создать комиссию из числа специалистов, чтобы изучить ситуацию на месте, по результатам подготовить соответствующую проектно-сметную документацию, необходимые экспертные заключения по водоотводу в зонах повышенного риска. А практика показала, что к таким относится часть населённых пунктов в Тарутинском, Арцизском, Саратском, Болградском районах», – поделился Антон Киссе своим видением решения проблемы с Олегом Проскуряковым.

Народный депутат считает, что эту работу необходимо провести, не затягивая, уже в 2014 году с тем, чтобы на 2015 год предусмотреть включение в государственный бюджет необходимого финансирования.

Антон Киссе понимает, что на это понадобятся десятки миллионов гривен. Однако народный депутат пообещал делать всё от него зависящее, чтобы регион попал в государственную программу по внедрению технологий, способных минимизировать риски, связанные с наводнениями.

Также на встрече с министром была поднята проблема очистки русла речки Сарата, что также позволит предотвратить в будущем подтопление населённого пункта Сарата в случае наводнения или большого количества выпавших осадков. Антон Киссе отмечает, что уже подготовлена проектно-сметная документация, проведена экспертная оценка, подтверждающая объём работ и необходимое финансирование – 5 миллионов 688 тысяч гривен.

Антон Киссе

На этом основании народный депутат обратился к министру с просьбой о выделении этих средств из государственного фонда окружающей среды уже в 2014 году.

Также Антон Киссе актуализировал на встрече с министром вопрос разработки программы по спасению озера Ялпуг.

Напомним, что в 2013 году Антон Киссе начал работу по изучению ситуации, связанной с самым большим пресноводным озером в Украине – Ялпугом. В последние два-три десятка лет экологическое состояние озера вызывает тревогу у специалистов, и становится понятно, что локальными мерами не добиться того улучшения, которое бы позволило его оздоровить.

«Я убеждён, что последовательная, шаг за шагом работа по решению глобальных экологических вопросов поможет нам сохранить то богатство, что дала сама природа. Это сложно, требуется время, огромные деньги, это те вопросы, которые не решаются мгновенно, не приносят политические дивиденды, но делается это для людей, для наших потомков, поэтому нельзя останавливаться и опускать руки перед трудностями. Сколько надо будет ходить по кабинетам, писать обращений, требовать и просить, столько я буду это делать, чтобы добиться результата», – заверил Антон Киссе.

Как добавили в пресс-службе, каждый год Антон Киссе находил время, чтобы посетить хотя бы несколько детских новогодних праздников, чтобы лично вручить подарки своим маленьким землякам, но в этом году, к большому сожалению, все предновогодние дни он проводит в Киеве. Каждый день расписан по минутам, так как у него проходят встречи с профильными министрами по вопросам реализации программы «Питьевая вода», газификации округа, капитальному строительству социальных объектов. Именно поэтому подарки для дошкольников Бессарабии он передал через своих помощников.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305