В Одесі відбулася прем’єра спільного українсько-болгарського повнометражного кіно «Край ріки». Показ картини про життя болгарина, який волею долі потрапив в українське Вилкове, відбувся в рамках програми «Зроблено в Одесі» 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю.
Художній фільм “Край ріки” є унікальним проектом Одеської кіностудії, болгарської компанії “Маджик маунт” за фінансової підтримки Болгарського національного кіноцентру та українського Держкіно.
Сюжет екзистенційної драми розгортається в Українській Венеції, куди волею долі приїжджає болгарин Христофор разом зі своїм другом Теодором. За фатальним випадком він виявляється під підозрою в ненавмисному вбивстві дев’ятирічного хлопчика. Перебуваючи під слідством, головний герой змушений залишитися у Вилковому, де знаходить не тільки роботу і нове життя у колі старовірів липован, але зустрічає своє справжнє кохання, на шляху до якого доведеться зіткнутися з безліччю випробувань.
«Фільм «Край річки» не є розважальною кінострічкою, яка дасть можливість відпочити під час перегляду. Ця історія, напевно, змусить вас задуматися про життєві ситуації, про саме життя, в якому одна випадковість може повністю змінити людину. Це картина із відкритим кінцем. Глядачеві залишили можливість самостійно завершити сюжетну лінію і поміркувати про переживання людини, яка за трагічних обставин, можливо, відібрала найцінніше у іншої людини і змушена жити з муками совісті. Але при цьому знаходить сенс життя, зустрівши справжнє кохання і отримавши можливість відчути невідомі раніше почуття майбутнього батьківства», – підкреслив Васил Барков.
За словами директора Одеської кіностудії Андрія Осипова, від ідеї до її втілення минуло чотири роки. Починали зйомки під час обмежень при коронавірусному карантині, а завершувалися після повномасштабного вторгнення в умовах війни. Хоч основний кістяк фільму було зібрано до повномасштабного вторгнення, але бойові дії суттєво вплинули на його завершення. Українсько-болгарська команда розпалася і було взято паузу. Але згодом роботи над фільмом відновили.
В картині знімалися українські та болгарські актори. Головну роль зіграв Пенко Господінов – популярний у Болгарії актор театру та кіно, викладач Національної академії театрального та кіномистецтва. Головну жіночу роль зіграла талановита одеситка Катерина Молчанова. У фільмі також знялися українські актори Сергій Деньга та Георгій Делієв. Окремі епізодичні ролі зіграли дві представниці болгарськоъ діаспори України: режисерка та засновниця кінофестивалю «ОККО» Тетяна Станьова у ролі дружини Фора та тележурналістка, ведуча болгарського телеканалу БТВ Марія Плачкова у ролі дівчини Теодора.
Зазначимо, Васил Барков народився в селищі Суворово на півдні Одеської області. Закінчив Національну академію театру та кіно за спеціальністю «Режисура кіно та телебачення» (Болгарія). Режисер, сценарист та продюсер безлічі документальних та художніх фільмів. Один із останніх – «Гешев», про боротьбу з болгарськими комуністами. Деякі роботи відзначені національними та міжнародними нагородами. Один із ініціаторів фестивалю болгарського кіно в Одесі, який щороку проводився на базі Одеської кіностудії.
Українські садівники почали суттєво підвищувати ціни на якісні яблука. Головною причиною стало зростання торговельно-закупівельної активності на ринку.
Президент США Дональд Трамп погрожує запровадженням його країною жорстких економічних заходів проти російських товарів, якщо РФ не погодиться на укладення угоди, яка припинить війну.