Генеральная прокуратура должна дать ответ, кто виновен в разгоне евромайдана, считает народный депутат Украины Антон Киссе.

Фото: timer.od.ua

Об этом политик заявил в комментарии «Топору» относительно событий на майдане Независимости в Киеве ночью 30-ого ноября.

Политик считает, что следствие должно дать ответ, с чьей стороны были провокации, и кто дал приказ применить жёсткие меры воздействия к людям, пришедшим на евромайдан для отстаивания своей гражданской позиции.

«Когда народные волнения принимают такой масштаб, как мы сегодня наблюдаем, нужно понимать, что есть большие риски различных провокаций, в том числе со стороны радикально настроенных политических формирований. И это не имеет ничего общего с романтикой евроинтеграционных настроений, которые демонстрировали на евромайданах по всей стране молодые украинцы и прогрессивное студенчество», – высказал своё мнение народный депутат.

Антон Киссе убеждён, что в Украине сформировано гражданское общество, способное отстаивать демократические ценности, развивать принципы прав и свобод гражданина цивилизованного государства, но при этом нужно исключить возможность манипулирования этим обществом со стороны радикально настроенных сил.

«Украинская власть неоднократно заявляла, что не отказывается от европейского вектора своей внешней политики, что процессы подготовки к подписанию Соглашения об Ассоциации приостановлены для изучения торгово-экономической ситуации, делается это в национальных интересах, чтобы избежать огромных экономических потерь, падения объёмов производства во многих промышленных отраслях, сокращения рабочих мест и вытекающих отсюда последствий. Часть общества требует немедленного подписания Соглашения, выходят на площади, объединяются под лозунгами Евросоюза. Не меньшая часть согласна с тем, что нужно подождать с таким судьбоносным шагом, люди бояться остаться без работы после закрытия предприятий, не прошедших модернизацию, не уверены в том, что не пострадает аграрный сектор экономики. Ко мне в эти дни обращаются мои избиратели, а это Юг Одесской области, Бессарабия, абсолютно аграрный регион, и просят передать их позицию руководству государства: не допустить потерь в экономике, не допустить сокращения рабочих мест, не допустить уничтожения сельского хозяйства, которое не устоит под наплывом беспошлинной европейской продукции. И здесь нет политики, есть только чувство самосохранения и здоровый прагматизм людей, добывающих свой хлеб тяжёлым трудом. Они не едут на майдан, потому что понимают: все меньше там борьбы за демократические ценности, но слишком много становится политики, полевых командиров, борьбы за власть», – делится своим видением ситуации народный депутат Антон Киссе.

Политик добавляет, что самое главное сегодня – это не допустить кровопролития, обеспечить правопорядок, безопасность мирных граждан, несмотря на все попытки радикалов раскачать лодку в штормовом море.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305