продукты

Україна, яка до повномасштабної війни щорічно годувала 400 млн осіб по всьому світу, нині стикається з продовольчою проблемою: у 80% населених пунктів поблизу лінії фронту люди відчувають перешкоди в доступі до продовольства.

Про це на засіданні Ради Безпеки ООН у вівторок заявив представник Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) в Україні Метью Голлінгсворт, – пише Укрінформ.

За його словами, сьогодні приблизно кожна п’ята українська родина стикається з тим чи іншим ступенем гострої нестачі продовольства, передусім біля зони бойових дій. Понад 900 тис. осіб, «які все ще живуть у радіусі 30 км від лінії фронту», відчувають найгостріші потреби у забезпеченні продовольством, які посилюються взимку.

«В одній з найвагоміших житниць у світі сотні тисяч людей, які живуть у безпосередній близькості від бойових дій, нині залежать від гуманітарної та продовольчої допомоги», – наголосив Голлінгсворт.

Також представника програми запевнив, що ВПП забезпечить продовольством близько 750 тис. із цих людей протягом зими. Крім того, ще 1,5 млн отримають грошову допомогу в районах, які безпосередньо постраждали від воєнних дій.

У Болградському районі підбили підсумки збору врожаю

Зазначається, що з середини липня задокументовано 31 напад на об’єкти, що мають вирішальне значення для виробництва та експорту зерна. 28 з них – в Одеській області, де розташовані життєво важливі чорноморські морські й дунайські річкові термінали, необхідні для світової торгівлі й виробництва продовольства. Загалом, Україна вже зазнала збитків сільськогосподарському сектору на 40,2 млрд доларів.

«Ми всі маємо зосередити наші зусилля на задоволенні нагальних потреб цієї країни, зокрема у довгостроковій перспективі, аби гарантувати, що цей сільськогосподарський центр буде швидко відновлений і зможе допомагати голодуючим у всьому світі, бо коли вибухне чергова продовольча криза, світ знову потребуватиме України», – підкреслив Голлінгсворт

Нагадаємо, у вівторок Рада Безпеки ООН обговорила ситуацію в Україні у зв’язку з російською війною та її наслідки для глобальної продовольчої безпеки.