18 мая – в Международный день музеев Измаильский историко-краеведческий музей Придунавья устроил уже традиционную в Измаиле акцию – «Ночь в музее», включающую в себя несколько мероприятий – это своеобразный музейный марафон или фестиваль искусств в отдельно взятом музее.

Программа праздника была довольно насыщенной. Вначале директор музея Ольга Тирон и её заместитель Екатерина Алёшина вручили грамоты городского головы и отдела культуры Измаильского горсовета лучшим сотрудникам музея. А ими за минувший год были признаны: Лариса Землянская, Олеся Омельчук, Елена Гарвалинская, Мария Тончева и Валерий Киося.

Всех гостей праздника пригласили на открытие новой, довольно интересной выставки «Как говорила моя бабушка…», экскурсию по ней провела научный сотрудник музея Лариса Землянская. На выставке были представлены предметы из фондов музея Придунавья, а также фотографии и личные вещи бабушек некоторых известных горожан из их семейных коллекций. Предметы быта, книги, наряды, аксессуары, украшения, швейные машинки, проигрыватели и грампластинки и, конечно, фотографии рассказывали посетителям об их обладательницах не меньше экскурсовода.

После выставки гости вышли во внутренний двор музея, а точнее подворье, пестрящее клубами весенних цветов. Здесь в летнем кинотеатре демонстрировали ленту о музее Придунавья – короткометражный фильм, который сняли журналисты ТРК «Южная волна», измаильчане Наталья и Юрий Слободяные.

Здесь же во дворе работали две локации – мастер-классы по танцам и театральному мастерству.

Мастер-класс по бальным танцам давали юные танцоры школы эстрадно-спортивного танца «Конфетти» во главе со своей руководительницей Еленой Андреевой, а театральному мастерству учила юных гостей музея научный сотрудник Анжела Диденко.

После приятно проведённого времени под открытым небом гости вернулись в гостиную особняка Тульчиановых, где начался праздничный концерт, посвящённый Международному дню музеев.

В этот вечер для музейщиков и их гостей выступали: танцевальный дуэт “Фрути-Джем”, танцовщицы школы восточного танца “Амира”, вокалисты Соня Диденко, Карина Онофрей, Сергей Нейчев, Евгения Пенова, Инна Степанова, Екатерина Москалюк, Вера Нега, Денис Грапчев, Анастасия Некраха, Василий Чепой и поэтесса Оксана Картельян. А ансамбль эстрадно-спортивного танца «Конфетти» исполнил бессмертный танец всех времён – вальс.

ПО материалам: Город24.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305