хлеб

Депутаты Одесского областного совета на внеочередной сессии приняли решения перераспределить бюджетные средства в размере 10 млн грн на компенсацию стоимости произведенной в регионе муки. Средства выделили в рамках программы «Аграрная Одесчина».

Как отметил заместитель главы Одесской ОГА Олег Муратов, за последнее время в регионе цена на муку высшего сорта выросла с 11 до 13 тысяч гривен за тонну, что на фоне роста цен на газ неминуемо приводит к росту цен на хлеб. Без поддержки производителей хлебобулочных изделий и гарантированного обеспечения продовольственной пшеницей мукомольных предприятий регион может столкнуться со стремительным ростом цен на хлеб.

«В Одесской области длительное время была самая низкая цена на хлеб. Но всего лишь в декабре 2021 года цена на пшеничный хлеб в регионе выросла на 4%, а за период с сентября до конца года – рост составил 17%», – заявил он и отметил, что в конце прошлого года правительство приняло решение вернуть госрегулирование торговой наценки на продукты питания, которое отменили в 2017 году.

Для стабилизации цен на муку и хлеб Одесская ОГА заключила меморандумы с Аграрным фондом, ГП «Кулиндоровский комбинат хлебопродуктов», а также с Одесским хлебзаводом №4, который является основным производителем социального хлеба. Меморандумом предусмотрено объединение усилий для недопущения роста цен на хлеб.

Олег Муратов отметил, что выделенные депутатами средства пойдут на компенсацию производителям хлеба 1500 грн за одну тонну закупленной муки. Компенсацию могут получить только на муку, произведенную региональными мукомольными предприятиями.

Такие меры позволят снизить цену на хлеб в Одесской области на 1 гривну. Одесской ОГА рассчитывают, что принимаемые правительством Украины меры также повлияют на снижение цен на хлеб. По оценкам региональных властей, к концу февраля цены на хлеб могут снизиться на 10% или на 2 грн.

Напомним, в Одесской ОГА приняли решение создать резерв пшеницы в объеме 100 тысяч тонн.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305