В Болградском районе активизировался переговорный процесс по формированию объединенных громад. На фоне усилившегося давления Киева на регионы по вопросу реализации Закона «О добровольном объединении громад», Городненский сельский голова обратился к сёлам Новые Трояны, Александровка и Дмитровка с предложением объединиться в единую громаду с центром в Городнем.

На днях для рассмотрения обращения городненцев в Новых Троянах состоялся сход граждан, на который также пригласили депутатов районного совета и представителей государственной райадминистрации. Примечательно, что на сход в Новые Трояны также пришло руководство Городнего и Александровки, но представители Дмитровки отказались от участия в данной затее – накануне дмитровцы уже решили не объединяться с другими сёлами

Состоявшееся в сельском Доме культуры обсуждение было не просто жарким. Эмоции переполняли пришедших на обсуждение новотроянцев. Со сцены выступали старейшины села, не словом, а делом заслужившие авторитет у односельчан за время работы на благо Новых Троян в разные времена. Для знающих особенности исторически сложившейся здоровой конкуренции между Новыми Троянами и Городнем, будет легко понять атмосферу, воцарившуюся на сходе. Многие присутствующие неоднократно высказывались против присоединения к любому другому селу и предлагали соседним сёлам войти в объединенную громаду с центром в Новых Троянах.

После длительного обсуждение глава Новотрояновского сельского совета поставил на голосование вопрос о возможном объединении Новых Троян с Городнем, на что присутствующие единогласно высказались против. По итогам схода жители Новых Троян приняли решение не участвовать в каких-нибудь объединенных громадах. По крайней мере до того момента, пока в Украине действует закон, предусматривающий ДОБРОВОЛЬНОЕ объединение громад.

Новости по теме: правительство Украины призвали сохранить многонациональный Болградский район

Отметим, сёла Городнее, Новые Трояны, Александровка и Дмитровка находятся в северной части Болградского района. По национальному составу в Городнем 93% жителей представители болгарской национальности, в Новых Троянах – более 95% также болгары. Александровка и Дмитровка – сёла в большинстве своем населенные представителями гагаузской национальности. В Александровке проживают почти 90% гагаузов, а в Дмитровке – более96%.

Каждое из упомянутых сёл является самодостаточным, с развитой сельской инфраструктурой. Например, в 2019 году в бюджете Новотрояновского сельского совета доходная часть составляет более 1,7 млн грн, Городнего – около 2 млн грн, Дмитровки – более 1,5 млн грн, а Александровки – 1,19 млн грн.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305