В Болградском районе подвели итоги волонтерской деятельности учащихся, которая походит в школах района под лозунгом «Доброе дело», сообщает корреспондент «Топора».

Каждый из ученических коллективов выбрал свое направление для благотворительной деятельности, все из которых оказались востребованными и принесли реальную пользу.

Поведенная работа оценивалась по нескольким составляющим. В результате лучшими были признаны учащиеся школы села Зализничное, набравшие 18,5 баллов. Ими был реализован экологический проект «Маленькая батарейка – большие проблемы планеты Земля», в рамках которого организован сбор и вывоз использованных батареек в пункт приема для утилизации. Кроме того, дети создали группу в одной из социальных сетей, которая занимается пропагандой защиты окружающей среды.

На втором месте, с результатом 16,5 баллов, сразу три школы: Болградские УВК и школа №2, а также школа села Василевка.

Ученики Болградского УВК в ходе учебного года реализовывали проект «Помощь воинам АТО», в рамках которого в школе проходили различные акции, воспитательные часы, флешмобы, а также ярмарки, сбор макулатуры, средства о которых шли для поддержки воинов, защищающих независимость и территориальную целостность Украины.

В Болградской школе №2 осуществили проект «В украинском родном крае чужого горя и беды не бывает», в ходе которого были организованы встречи с ветеранами, уроки памяти, воспитательные мероприятия, написание писем воинам АТО, участие в конкурсе «За нашу свободу», а также организация помощи для переселенцев из зоны АТО.

Учащиеся Василевской школы провели экологическую акцию «Спасем Василевку вместе!», направленную на восстановление и очистку родного села.

Ученики Болградской школы №3, набравшие в результате 15 баллов и занявшие третье место, организовали сбор средств для оказания финансовой помощи учащимся своей школы и одному из жителей области, которые попали в сложную жизненную ситуацию и нуждаются в медицинской и психологической помощи. Школьники собирали вещи, проводили благотворительные ярмарки.

Немало сделали и в тех школах, которые не попали в тройку призеров. Например, в школе села Каракурт реализовали социальный проект «Судьба людей в истории села», в рамках которого была собрана информация о выдающихся уроженцах села. Учащиеся Оксамитненской школы приняли участие в проекте «Добро начинается с тебя», в рамках которого они собирают пластиковые крышечки, чтобы передать их для изготовления протезов для бойцов АТО.


Школьники намерены в дальнейшем продолжить участие в различных социальных проектах.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305