Заседание комиссии по переименованию Болград

Під час нещодавнього засідання Комісії з питань перейменування (найменування) об’єктів топоніміки, вулиць, провулків, площ, розташованих на території Болградської територіальної громади  одним з досить дискусійних питань виявилось те, у якій формі буде проводитись майбутнє громадське обговорення, повідомляє кореспондент «Топора».

Річ у тому, що згідно з Рішенням виконавчого комітету Болградської міськради від 18.10.2022 р. № 363 «Про проведення громадського обговорення щодо перейменування (найменування) об’єктів топоніміки, вулиць, провулків, площ та інших споруд, розташованих на території Болградської територіальної громади», було визначено наступні форми проведення громадських обговорень: «громадські слухання; збори; зустрічі; листи-опитування осіб, яки проживають або мають відношення до Об’єкту, який пропонується перейменувати; електронна консультація та інші, виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості зацікавлених учасників та власних організаційних можливостей».

Здавалося б – пропонується досить багато форм проведення з’ясування думки мешканців. Але, в решті решт, чомусь всі плани майбутнього опитування почали звужуватися до побудинкового обходу, в ході якого планується заповнювати листи опитування.

Свою незгоду з таким станом речей висловила член комісії, депутат міськради Тетяна Вєдь.

заседании комиссии по переименованию, Татьяна Ведь
На заседании комиссии по переименованию свое мнение высказала Татьяна Ведь, фото: Топор

За її думкою, така форма громадського обговорення, по-перше, дуже ускладнює процедуру. Виникає питання: «Хто буде цим займатися, залежні від влади працівники бюджетних установ та комунальних підприємств?»

По-друге, не дає можливості висловити свою думку багатьом мешканцям громади, бо підписати відповідний лист опитування зможуть лише ті, хто на момент опитування буде вдома (в основному це пенсіонери). Тобто ті мешканці громади, які на даний час захищають нашу державу, даючи відсіч російським загарбникам на фронті, позбавляються можливості висловити свою точку зору. За бортом опиняється молодь й ті, хто був вимушений виїхати за кордон.

По-третє, збір персональних даних в умовах воєнного стану (вони містяться у листах опитувань) також викликає багато запитань.

Голова ГО «Болградська районна спілка ветеранів АТО» Іван Бодлєв, зауважив, що спілкується з багатьма бійцями – мешканцями Болградської громади, які зараз знаходяться на передовій, й вони висловлюють бажання взяти участь в обговоренні, щоб проголосувати за увічнення пам’яті про загиблих побратимів. Тож він звернувся до членів комісії, виконкому, керівникам громади з пропозицією продумали такий механізм громадського обговорення, який би дав можливість врахувати думку якомога більшого числа мешканців громади.

заседание комиссии по переименованию, Иван Бодлев
Выступает глава ОО «Болградский районный союз ветеранов АТО» Иван Бодлев, фото: Топор

Їх позицію підтримав депутат Болградської районної ради, заступник голови райради Володимир Романовський, якій взяв участь у роботі комісії. До речі, своє ставлення до проблеми він публічно висловив ще на початку місяця на особистій фейсбук-сторінці.

Відзначимо, що під час виступів йшлося про те, що громадське обговорення можна провести у формі Інтернет-опитування (ця форма застосовувалася міськрадою торік під час голосування за варіант гімну Болграда), продумати ще якісь варіанти…

Отже, працівникам міськради та членам виконкому було запропоновано ще раз продумати процедуру проведення громадського обговорення та зробити її максимально доступною всім мешканцям громади.

Читайте також: Мешканці Болградської громади отримали ще тиждень для надання пропозицій щодо перейменування

 

 

Політика