Як ми раніше повідомляли, у Тарутинській територіальній громаді на півдні Одещини відбуваються громадські обговорення щодо перейменування населених пунктів.

Так, 13 грудня громадське обговорення щодо перейменування населеного пункту відбулося у села Малоярославець Перший. А вчора громадське обговорення щодо перейменування проходило у селищі Тарутине.

Нагадаємо, що 27 липня набрав чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізації топонімії». Згідно з переліком, який визначив Український інститут національної пам’яті, у Тарутинській громаді перейменуванню підлягають селища Тарутине та Березине, а також села Малоярославець Перший та Малоярославець Другий.

Активне обговорення щодо перейменувань названих населених пунктів проходять і в місцевих пабликах у соцмережах. Так, у групі “Тарутинська бесідка” створено опитування, де громадянам пропонують проголосувати нові назви Тарутино. Серед варіантів назв: Анчокрак, Таронто та інші. Проте, лідером опитування залишається нинішня назва селища – Тарутине.

Не залишилися осторонь піднятої теми і нащадки засновників Тарутино, Березино, Малоярославців та багатьох інших німецьких колоній у Буджаку. Це члени Товариства бессарабських німців у Німеччині, які передали два офіційні листи з роз’ясненням своєї позиції з питань перейменування. Одне адресовано Тарутинському селищному голові Саві Черньову, друге – народному депутату України Антону Кіссе.

Повний текст листа опублікував місцевий активіст, журналіст Віктор Ганган. Згідно тексту, представники товариства бессарабських німців підтримують збереження нинішніх назв населених пунктів Тарутинщини.

“Ми б вітали збереження поточних імен цих місць, які мають довгу історичну традицію. Ми розглядали б це як визнання культурного внеску наших предків, засновників сіл”, – йдеться у зверненні до представників влади.

Світ