военные в строю

Проходження практичної базової підготовки – обов’язкова умова опанування освітньої програми. Відмова студентів чоловічої статі, визнаних придатним до військової служби, від проходження практичної базової підготовки є підставою для відрахування їх із закладу освіти.

Про це йдеться в Порядку проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, та поліцейських, доданому до постанови Кабінету Міністрів № 734 від 21 червня 2024 року.

“Проходження практичної базової підготовки для здобувачів освіти чоловічої статі є обов’язковою умовою опанування відповідної освітньої програми (у тому числі бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування). Відмова здобувача освіти чоловічої статі, який визнаний придатним до військової служби, від проходження практичної базової підготовки є підставою для його відрахування із закладу освіти, відповідно до законодавства у сфері освіти”, – йдеться в документі.

На Одещині прикордонники затримали разом півсотні ухилянтів

Раніше повідомлялося, що що базову загальновійськову підготовку проходять особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, ️курсанти вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищої освіти та курсанти вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських. Йдеться про виші усіх форм власності.

Політика