Белгород-Днестровский порт

Фонд державного майна з другої спроби продав на аукціоні Білгород-Дністровський морський торговельний порт за понад 220 мільйонів гривень.

Про це повідомив начальник регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський.

Нагадаємо, це другий онлайн-аукціон з приватизації портів. Перший з такого аукціону продано порт «Усть-Дунайськ» за 201 млн грн + 40 млн грн ПДВ.

Білгород-Дністровський морський торговельний порт розташований на західному березі Дністровського лиману, розміщується на 59 гектарах основної виробничої території порту та понад 5 гектарах території портового пункту Бугаз, розташованому в селищі Затока.

Наразі підприємство працює лише як «сухий порт». За 9 місяців 2022 тут перевантажено 272 тис. тонн вантажів (що на 270 тонн більше за попередній рік). Станом на вересень 2022 року борги порту становили 104 млн грн – їх повинен погасити покупець.

«Лише приватний власник зможе розпочати модернізацію, створити нові робочі місця з конкурентними зарплатами, що дасть поштовх для розвитку і міста, і бізнесу в Бессарабії та загалом в Україні», – зазначив Славський.

Як повідомлялось раніше, Фонд держмайна 3 березня не зміг продати Білгород-Дністровський морський торговельний порт. Аукціон визнали таким, що не відбувся, через те, що учасники не подали заявки.

Політика