лампочка в руках

Україна має скоротити споживання електроенергії на чверть. Лише за такої умови вдасться уникнути віялових відключень у різних регіонах країни. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він наголосив, що від практики планових відключень у період з 17.00 до 22.00 можна буде відмовитись за умови скорочення споживання електроенергії на 25%. Минулої доби показали, що сумарна економія населення країни склала 10%.

«Щоб уникнути планових відключень, ми маємо досягти свідомого зменшення споживання електроенергії з 17 до 22 години в цілому по Україні на 25%. Тому звертаємося до бізнесу з проханням приєднатися до свідомого споживання та у зазначений період, з 17 до 22 години, вимикати зовнішню світлову електрорекламу та інші енерговитратні прилади. Такий відповідальний підхід дозволяє нам мінімізувати застосування графіків відключення», – заявив прем’єр.

Глава уряду визнав, що зима для України буде важка і готуватися до неї необхідно ретельно. Він закликав українців підготувати теплий одяг, свічки, ліхтарики, батарейки, що стане в нагоді у разі масованих ракетних ударів та раптового відключення світла чи тепла.

Нагадаємо, що внаслідок дводенної масованої ракетної атаки російських військ близько 30% об’єктів енергетичної інфраструктури України пошкоджено. У зв’язку з цим у багатьох регіонах країни, в т.ч. у столиці, вводять віялове відключення електроенергії.