СБУ

Під час проведення слідчих дій правоохоронці викрили нові корупційні схеми депутата Одеської обласної ради, якому раніше оголошено про підозру. Сума нанесених збитків зросла із 6 до 16,4 мільйонів гривень.

Як повідомила прес-служба Управління СБУ в Одеській області, підозрювані на чолі з депутатом Одеської обласної ради завдали державі 16,4 млн грн збитків на облаштуванні вуличного освітлення однієї з територіальних громад Одещині впродовж 2018-2020 років. Наразі викрито завдання 10,4 млн грн збитків, завдання ще 6 млн грн збитків викрили у листопаді 2023 року.

За даними слідства, депутат Одеської обласної ради VII скликання організував укладання договорів між селищним головою тергромади та підконтрольною йому фірмою в обхід тендерних процедур.

Учасники оборудки штучно розділили предмет закупівлі на частини, кожна з яких за вартістю робіт не перевищувала 1,5 млн грн. Це дозволило ділкам укласти договори без використання електронної системи закупівель, завищити вартість продукції у понад 6 разів та внести до актів виконаних робіт недостовірні дані щодо їх обсягів.

Читайте також: В Одесі депутата облради і його дружину підозрюють у захопленні землі та бази відпочинку

На підставі зібраних доказів трьом членам організованої групи повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні, а саме депутату Одеської обласної ради, директору підконтрольного афілійованого товариства та колишньому селищному голові однієї з територіальних громад Одещини.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, раніше одного з фігурантів провадження вже було викрито на завданні збитків при ремонті і будівництві об’єктів комунальної та соціальної інфраструктури, а також рейдерському захопленні землі в регіоні.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Одеській області спільно з НАБУ за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Економіка