помощь аграриям

З 1 січня 2023 р. в Україні введено новий збір — мінімальне податкове зобов’язання, а також запроваджується нова форма податкової декларації з плати за землю.

Збір покликаний зменшити втрати бюджету через ухилення від оподаткування шляхом детінізації аграрної діяльності. МПЗ необхідно сплатити за користування або володіння земельною ділянкою. У 2023 році мінімальне зобов’язання сплачуватиметься за 2022 рік.

Зазначимо, МПЗ рахується за формулою, прив’язаною до нормативно-грошової оцінки ділянки або НГО 1 га в області, де вона розташована, з урахуванням індексацій.

Понад 15 млн тон українського зерна відправилено до країн, що потерпають від голоду

При цьому існує кілька випадків, коли МПЗ не встановлюється і не підлягає сплаті. Це ділянки дачних та садівничих кооперативів, набуті у власність чи користування їх членами за результатами приватизації, землі запасу, ділянки фізосіб на праві власності чи користування в межах населених пунктів, ділянки, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також від сплати МПЗ за 2022-2023 роки звільнили ділянки на територіях, де йшли або йдуть бої, ділянки, засмічені вибухонебезпечними предметами або на яких розміщені фортифікаційні споруди, ділянки на тимчасово окупованих територіях.

В уряді прогнозують, що економіка країни почне зростати

 

Політика