В пресс-центре «Паритет» прошла пресс-конференция на тему «Жилищно-коммунальный сервис: выбор за одесситами».

На мероприятии были озвучены результаты мониторинга ЖКС города Одессы за период 2013-2015 гг. Результатом стали рекомендации относительно более прозрачной системы расходования средств из бюджета, т.к. в существующей ситуации у экспертов вызывают серьезное опасение возникновение коррупционных рисков в плане расхода средств коммунальными предприятиями.

Чтобы качество жилищно-коммунальных услуг соответствовало их стоимости, нужен общественный контроль и подотчетность исполнителей,  уверены участники пресс-конференции.

«В отчетах количество показателей по выполнению заданий меньше в 2-3 раза, чем рекомендует Минфин. Поэтому невозможно понять, куда именно израсходованы деньги из городского бюджета и как это сказалось на качестве содержания жилищного фонда», – говорит эксперт по бюджетным вопросам, кандидат наук государственного управления Олеся Голинская.

Обнародованные данные также показывают, что нет долгосрочного прогнозирования результатов бюджетных расходов в сфере ЖКХ, что не позволяет принимать качественные решения, в том числе, связанные с привлечением инвестиций, а расходы на поддержку КП «ЖКС» в разных районах города за последние годы были неравномерными.

Кроме того перед жителями многоквартирных домов стоит ещё одна проблема. До июля 2016 года им придется самостоятельно выбрать, кто будет содержать их дома: управляющая компания, назначенная местной властью или ОСМД. Подобный выбор обусловлен принятием закона «Об особенностях осуществления права собственности в многоквартирном доме».

Эксперт в сфере ЖКХ и работы ОСМД Юрий Звелиндовский считает, что сегодня одесситы обязаны взять под свой контроль уровень качества и подотчетности работы жилищно-коммунальных предприятий.

Однако, в этой сфере ещё есть немало подводных камней, таких как граничные цены на предоставляемые тарифы, несовершенство механизма адресной помощи и ряд иных, которые будут, очевидно устраняться по ходу внедрения реформы ЖКХ.

2 1 3

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305