польские перевозчики

Польські перевізники, які заблокували пункти пропуска на українсько-польському кордоні з вимогами про «справедливу конкуренцію», контактують з особами з російськими зв’язками. Аналогічний вплив Росії на протести перевізників також виявили в Словаччині. До такого висновку прийшли розслідувачі інформаційного агентства Guildhall.

Видання повідомляє, що офіційним організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер, власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport. Рафал Маклер є представником осередку проросійської партії “Конфедерація свободи й незалежності” в Люблінському воєводстві, яка має тісні зв’язки з Росією. Зокрема, лідер партії Януш Корвін-Мікке виступав із закликами про визнання окупації Криму Росією і сам відвідував анексований півострів у 2015 році, де зустрічався з керівником російської окупаційної адміністрації Криму Сергієм Аксьоновим, ідеться в публікації.

“Конфедерація свободи й незалежності” пов’язана з іншою польською правою організацією “Всепольська молодь”, яка має давні зв’язки з “Російським імперським рухом”, котрий, зокрема, вербував терористів для угруповань “ДНР” і “ЛНР”, пише Guildhall. Лідер списку “Конфедерації свободи й незалежності” під час виборчої кампанії в Сейм 2023 року Зіомовіт Пшебітковський – колишній лідер руху “Всепольська молодь”, зазначають у статті. Організації проводять спільні заходи.

Після початку російського вторгнення в Україну Rafał Mekler Transport і ціла низка інших польських компаній, учасників нинішніх протестів, зокрема Kam-Trans, Jata-Trans, BOR-TOM, GLT Polska, KMS Logistyka і Peo-Trans, неодноразово проводили акції з вимогами скасування антиросійських санкцій, ідеться в розслідуванні.

16 листопада на польському пункті пропуску “Корчова” відбулася зустріч організаторів акції зі співзасновником “Конфедерації свободи й незалежності” й лідером “Конфедерації польської корони” Гжегожем Брауном. Із початку вторгнення РФ в Україну Браун був єдиним депутатом Сейму Польщі, який проголосував проти резолюції із засудженням Польщі, ухваленої після розкриття подій у Бучі. Він виступає проти присутності українських мігрантів у Польщі і є автором слогану “Зупинимо українізацію Польщі”, зазначає видання.

Інший учасник акції на польсько-українському кордоні – власник компанії Peo-Trans, громадянин Республіки Білорусь Гордеюк Віктор Степанович. З огляду на сторінки Гордеюка в соціальних мережах, він проходить навчання в одному з вищих військових навчальних закладів Білорусі, ідеться в публікації. Його рідний брат Гордеюк Андрій Степанович проходить службу у 38-й окремій десантно-штурмовій бригаді армії Білорусі.

Організаторами акції у Словаччині були представники громадської організації “Союз автоперевізників Словаччини” (UNAS). Акцію підтримала антиєвропейська праворадикальна партія “Наша Словаччина”, яка виступає за “відновлення дружніх зв’язків” із Росією. За даними видання, її лідер, словацький політик Маріан Котлеба, у 2014 році написав листа колишньому президенту України Вікторові Януковичу, де порівняв Революцію гідності з тероризмом.