флаги Украины и Болгарии

Питання надання військової допомоги Україні викликало суперечки на раді лідерів парламентських груп, хоча більшість партій схиляються відправити українським військам озброєння. Правда висуваються певні умови.

Як повідомляє БНР, питання надання Україні військово-технічної допомоги обговорювалося вчора, 25 жовтня, на раді голів партій Народних зборів Болгарії. Більшість депутатів болгарського парламенту погоджуються з необхідністю обговорити це питання на засіданні парламентських комісій з оборони та зовнішніх справ, але тільки після їх сформування.

Більшість парламентських груп Болгарії погоджуються з постачанням зброї Україні, але деякі партії виставляють умови.

Представники переможця позачергових парламентских виборів блоку ГЕРБ-СДС і партія Демократична Болгарія виступають за надання Україні військово-технічної допомоги, що, на їхню думку, дозволить придбати більш сучасну зброю в країнах НАТО. До такої позиції також приєдналися партії Рух за права та свободу (ДПС, – болг) та Продовжуємо зміни.

Новини по темі: Болгарія направить українським військовим партію зимового обмундирування

Лідер нової парламентської партії Болгарський схід Стефан Янєв наполягає, що постачання зброї Україні має проводитись як бізнес, але за умови модернізації оборонної здатності Болгарії.

Болгарські соціалісти у своїх заявах категоричні. Лідер БСП Корнелія Нінова не підтримує надання українській стороні військової допомоги. Позиція Нінової зрозуміла, оскільки під час передвиборчої кампанії саме питання узгодження постачання боєприпасів Україні активно використовувалося опонентами проти неї.

Зазначимо, посол України в Болгарії Віталій Москаленко назвав постачання озброєння Україні «інвестицією в зміцнення безпеки Європи», а заяви окремих політиків про можливе залучення Болгарії у війну «пасивною позицією, яка підтримує Росію».

Політика