парламент Украины

Депутати Верховної Ради України внесли зміну до законодавства України та дозволили звільняти від військової служби військовослужбовця за умови наявності у нього трьох та більше дітей віком до 18 років.

Як повідомив у своєму ТГ каналі нардеп Ярослав Железняк, за відповідну норму №7678 проголосував 331 депутат.

Відповідно до внесених змін до закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», чоловіки призовного віку з трьома та більше дітьми будуть звільнені від військової служби. Ця норма також поширюється тих військовослужбовців, у яких третя дитина народилася після вступу на службу. У такому разі його можуть демобілізувати за його заявою.

Раніше повідомлялося, що чоловіки призовного віку могли відмовитися у ряді випадків від вручення їм повістки у військкомат. Зокрема, до таких випадків віднесли:

 • у документі неправильно вказали дані одержувача;
 • повістку вручає не уповноважена цього особа;
 • на порядку денному немає друку військкомату/підпису військового комісара.

Світ

 • Україна запустила англомовне видання для країн Заходу
  Україна запустила англомовне видання для країн Заходу

  Державне підприємство Мультимедійна платформа іномовлення України (МПІУ) запустило інформаційно-розважальну цифрову платформу The Gaze, яка англійською мовою буде знайомити західну аудиторію з подіями в Україні. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своєму Telegram-каналі.

  За його словами, МПІУ запускає The Gaze, щоб знайомити західну аудиторію “з феноменом країн нової Європи та України як її складової, з її людьми, історією, природою, культурою, політикою, економікою та впливом на глобальне майбутнє”.

  “Ключова задача The Gaze – стати тим інформаційним простором, де українські наративи, герої, історії будуть органічно представлені через теми й цінності цікаві та зрозумілі широкій аудиторії західного світу, для якого частина Європи на схід від Берліна поки що залишається terra incognita”, – зазначив він.

  Платформа The Gaze, крім веб-сайту, має Youtube-канал та сторінки у Facebook, Instagram, Twitter.

  Генеральна директорка ДП МПІУ Юлія Островська повідомила, що робота над створенням нового медіа розпочалась минулого року. МПІУ провела низку досліджень та розробила кілька концептуальних рішень, щоб визначити запити іноземних читачів та глядачів.

  У Мінцифри повідомили, що ключова аудиторія проекту має збігатися з переліком держав, які надають Україні найбільшу підтримку під час війни і мають великий інтерес до України: США, Велика Британія, країни ЄС та Канада. Контент розраховано на широку аудиторію, представники якої є активними користувачами соціальних мереж та звикли до інтерактивної форми подачі матеріалу.

  За матеріалами: Корреспондент.net.