заседание Народного собрания Болгарии

Більшість депутатів Народних зборів Болгарії підтримали проект рішення про відправку в Україну зброї та озброєння. Після тривалого обговорення за відповідні проекти рішень проголосували 148 народних депутатів від чотирьох політичних сил.

Депутати ГЕРБ-СДС, “Продовжуємо зміни”, Руху за права і свободи, “Демократична Болгарія” і “Болгарський схід” підтримали відправку зброї та озброєння в Україну. Проросійська партія “Возрождение” і Болгарська соціалістична партія (БСП) виступили проти такого рішення. Варто відмітити, що за це рішення проголосував і один із депутатів від БСП Явор Божанков, за що його однопартійці вже вимагають виключення його з партії.

«Я абсолютно впевнений у своїй позиції і чітко усвідомлюю, до яких наслідків це для мене призведе, але я також впевнений в одному – Росія не може виграти цю війну», – заявив Божанков з трибун парламенту.

Нагадаємо, за попереднім рішенням Народних зборів, Рада міністрів Болгарії підготувала та внесла на розгляд парламенту проект рішення про надання Україні військової та військово-технічної підтримки та зміцнення обороноздатності Болгарії.