«ОКО» 2024

Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО»,  який цього року святкує свій перший ювілей – п’ятиріччя, оголосив цьогорічну концепцію.

Головними візуальними персонажами «ми обрали будителів (так в Болгарії називають сподвижників, літераторів, революціонерів, носіїв національної ідеї, її захисників, чий внесок в суспільне життя підіймає нову хвилю відродження, лідерів, що «будили» народ своєю діяльністю) двох народів, які творили й боролись майже в один історичний період, і які за значущістю мають однаковий внесок в національну спадщину своїх країн: Тараса Шевченка та Христо Ботєва.

Окрім того, ці постаті відомі, як в Україні, так і в Болгарії. Зокрема, в Софії є памʼятник Шевченку, творчість якого мала вплив на формування літературної традиції у Болгарії у 19 столітті. А в Одесі стоїть памʼятник Ботеву, який кілька років навчався в цьому місті, а потім працював вчителем в селі Задунаївка  (нині Болградський район Одеської області)», розповіли на сайті фестивалю.

Гаслом цьогорічного «ОКО» організатори обрали заповіт Тараса Шевченка «Борітеся – поборете!», який нині актуальний, як ніколи.

Вони також нагадують, що з цього року «ОКО» офіційно є українсько-болгарським фестивалем. Саме тому в електронних та друкованих візуальних матеріалах фесту разом із Шевченко та його гаслом буде образ національного лідера Болгарії Христо Ботева і найвідоміший уривок з його поезії «Той, хто впаде в бою за свободу, той не вмирає».

А містком, який об’єднує минуле та сьогодення, команда обрала комікс, як похідну від піктографічних знаків, що використовувалися в стародавніх культурах та ілюстрацій житія святих.

Тож чекаємо на фест, який кожного року вражає чимось новим…

Додамо, що цьогорічний фестиваль планують провести у Болграді (вересень) та Болгарії (листопад).

В Одесі відкрився регіональний офіс “Зроблено в Україні”

 

Політика