Равлики

В Одеській області розвивається такий напрямок фермерства, як вирощування равликів.

Продукція равлиководів знайшла свого покупця не лише в Україні, а й за кордоном.

«За перші 5 місяців 2024 року Україна експортувала 447 тонн молюсків, що на 56% більше аналогічного періоду за 2023 рік»,повідомив Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин ООДА.

Підприємці розширюють спектр своєї продукції та крім звичайного виробництва м’яса реалізують фаршированих равликів в різних соусах, що сприяє подальшому розвитку переробної галузі.

Сьогодні вирощуванням равликів на Одещині займаються декілька господарств: п’ятий рік поспіль у селі Арчепитівка Любашівської територіальної громади на березі р. Кодима функціонує ферма площею 10 соток;  в Ізмаїльському районі на березі озера села Саф’яни в пониззі Дунаю розташована екоферма «Равлики Бессарабії»; потужне равликове підприємство «Family Snail Farm», яке на період війни призупинило роботу, є й у селі Єлизаветівка Роздільнянського району. Після завершення війни власники планують виробляти фаршированих равликів в соусах.

Окремі підприємці вирощуються равликів, яких надалі доставляють до ресторанів.

Щодо перспектив розвитку, то наразі в Білгород-Дністровському районі у с. Плахтіївка реалізується новий проект зі створення равликової ферми. У планах – будівництво переробного підприємства з подальшою реалізацією равликів за кордон.

В Болградському районі завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур