посол України в Болгарії Олеся Ілащук

Новий посол України в Софії Олеся Ілащук вручила копії вірчих грамот заступнику міністра закордонних справ Болгарії Костадіну Коджабашеву. Таким чином, новий голова дипломатичної місії України в Болгарії офіційно вступила на посаду.

Посол Ілащук подякувала Болгарії за надану всебічну допомогу Україні в умовах неспровокованої російської збройної агресії та підтримку тимчасово переміщених українських громадян.

В свою чергу заступник міністра закордонних справ Болгарії запевнив голову української дипломатичної місії у підтримці територіальної цілісності та суверенітету України та наголосив, що мостом дружби між країнами є найбільша болгарська громада в Україні, яка налічує понад 200 тисяч осіб.

посол України Олеся Ілащук на зустрічі в МЗС Болгарії

“Також особливу увагу приділено підтримці територіальній цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів, включаючи територіальні води, а також участі Болгарії у підтримці Києва у прагненні притягнути до відповідальності Росію”, – заявили в МЗС Болгарії.

Перед відрядженням у Софію Олеся Ілащук побувала на Одещині, де зустрічалася з представниками болгарської діаспори України та відвідала Всеукраїнський центр болгарської культури в Одесі. Директор ВЦБК Дмитро Терзі розповів послу про діяльність культурного центру та функціонування Недільної болгарської школи ім. Васил Апрілов, а також про проблеми, з якими стикаються бессарабські болгари в Болгарії.

Олеся Ілащук в центрі болгарської культури в Одесі

Нагадаємо, 23 грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Олесі Ілащук надзвичайним та повноважним послом України в Республіці Болгарія. До призначення Ілащук українську дипломатичну місію в Софії очолював Віталій Москаленко.

Олеся Ілащук та Дмитро Терзі

Політика